Bojovník Ondrášek

České Budějovice / Organizer: Petra Berdychová zc.manzes@avokivdulatep

{}
0 %

Bojovník Ondrášek

Amount raised 54 350 Kč of 50 000 Kč goal
Left -968 days
109 % z původního cíle
The campaign has ended 25. January 2021

Help by sharing

Maminka Petra přivedla na svět dvojčátka Ondráška a Matýska. Děti se narodily předčasně a nevážily ani 1000 g. U Ondráška se brzy objevily zdravotní problémy. Chlapec prodělal rozsáhlé krvácení, museli ho intubovat a teprve měsíčnímu miminku byl zaveden VP-shunt, což je hadička, která vede z hlavy do bříška, odkud samovolně odtéká mozkomíšní mok.

Lékaři na začátku neměli dobré prognózy, ale malý bojuje a ukazuje všem, že to půjde… sice hodně pomalu, ale půjde. Ondrášek je zcela závislý na maminčině péči, sám se nenají, neleze, ani se neplazí.

Maminka by chtěla proto s vaší pomocí vybrat finance na nákladné rehabilitační služby, které Ondráška posouvají výrazně dopředu.

Ondrášek má obstrukční hydrocephalus, dětskou mozkovou obrnu a je výrazně vývojově opožděný. Chlapci je 2 a půl roku, vývojově odpovídá 12 měsícům. Podstoupil už dvě operace pro nefunkčnost hadičky, a to ho vždy posunulo zpět na začátek.

Po únorovém pobytu v Janských lázních začal Ondrášek dělat velké pokroky. Maminka tak se synem absolvovala další léčebné terapie – hiporehabilitační pobyt, lázně v Klimkovicích, intenzivní rehabilitace v Centru Arpida a momentálně je chlapec v neurorehabilitační klincie Armandi Therapy Clinic.

A výsledek? Ondrášek si začal sedat, posunuje po zadečku a dostane se do vysokého kleku. Občas si zvládne i stoupnout. Stále však nemluví a má občasné problémy s kousáním větších kousků jídla.

Všem moc děkujeme.


Poděkování

20. 01. 2021

Dobrý den všem dárcům 🥰 chtěla bych moc poděkovat za všechny vaše příspěvky do sbírky pro Ondráška... Povedlo se nám vybrat penízky skoro na celé dvě terapie u Armandi therapy clinic kam poputují všechny peníze ze sbírky 🙂 Ondraskovi terapie moc pomáhají a už stojí u nábytku 🙂 přidávám fotečky z našich terapií 🙂

156 donations

430 Kč — Zdeňka Malá 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Držím palce.”
373 Kč — Jakub Šafránek 3 years ago

50 Kč — Anonymous donor 3 years ago

373 Kč — Žákovi 3 years ago

“Držíme s Davídkem palce”
300 Kč — Pavlína Jiráková 3 years ago

100 Kč — Anonymous donor 3 years ago

120 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Prejeme mnoho zdravi! T,V,M”
121 Kč — Tom 3 years ago

100 Kč — Jana Hromčíková 3 years ago

Discover more

Value of little Martin's live: 100 million
34 %

Value of little Martin's live: 100 million

Pomozme obětem zemětřesení v Maroku s Charitou Česká republika
18 %

Pomozme obětem zemětřesení v Maroku s Charitou Česká republika

Zpátky do školy: Pomozme začít dětem školu s plnou taškou!
157 %

Zpátky do školy: Pomozme začít dětem školu s plnou taškou!