Bezbariérová koupelna pro Gitušku s DM0

Milevsko / Sbírku organizuje Lucie Michalcova

{}
0 %

Bezbariérová koupelna pro Gitušku s DM0

Vybráno 0 Kč z 299 000 Kč
Zbývá 77 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 16. srpna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Lucie a jsem maminka 13leté holčičky Gitušky, která se narodila předčasně s DMO kvadruspasticitou – postižením na všechny 4 končetiny. Dcera vyžaduje 24hodinovou péči, má 4. stupeň postižení a já jsem na péči o ni sama. Bydlíme v rodinném domku nedaleko Milevska.

Gituška navštěvuje speciální školu Arpida v Českých Budějovicích, kde chodí do 4. třídy. Denně najezdíme do školy 150 km.

Já pracuji jako sociální terénní pracovník u seniorů.

Po práci vyzvednu Gitku a jedeme domů, kde společně uděláme úkoly, cvičíme a zbytek času využíváme na procházky, nebo nějaké jiné aktivity, které Gitku baví. Zpíváme, hrajeme hry. Do toho se zapojuje i můj syn Jakub. Je mu 7 let a půjde do 1. třídy, takže nás čekají nové povinnosti a úkoly, které s prvňáčkem budeme absolvovat. Jsem s dětmi sama, snažím se co to jde, ale teď jse se rozhodla, že vás poprosím o pomoc.

Jak sbírka pomůže?

Naše koupelna je bohužel naprosto nevyhovující pro potřeby Gitušky. Kvůli úzkým dveřím se nedostane na toaletu ani do sprchy.

Musím ji pokaždé zvednout a nosit v rukách. Což už také bohužel nezvládám, protože Gituška už je velká a těžká.

Nutně potřebujeme rekonstrukci staré koupelny. Oslovila jsem jednu firmu, která rekonstrukci koupelny udělá, ale kalkulace je téměř 300 000 Kč. Je to velmi velká částka, kterou nemohu zaplatit. Jsem matka samoživitelka 2 malých dětí.

V koupelně se nedávno Gitušce stal vážný úraz kolene - zlomenina vnější a vnitřní lýtkové kosti, musím udělat všechno, aby se situace neopakovala. Rekonvalescence trvala skoro pět měsíců, 2 měsíce nosila sádru.

Požádala jsem o pomoc Úřad práce, který byl u nás na šetření. Bohužel mi seškrtali téměř vše, a navrhli pouze částku 55 000 kč, což opravdu nestačí. V současné době vše prochází schvalovacím procesem, rozhodnutí může trvat i několik měsíců,

Rozhodla jsem se požádat o pomoc i Vás. Moc vás prosím o jakoukoliv finanční pomoc a moc z celého srdce děkuji za Vaši velkorysost.

Lucie, Gituška a Jakub