Bezbariérová koupelna pro Gitušku s DM0

Milevsko / Organizer: Lucie Michalcová zc.manzes@1avoclahcim.L

{}
0 %

Bezbariérová koupelna pro Gitušku s DM0

Amount raised 14 604 Kč of 299 000 Kč goal
Left -190 days
5 % z původního cíle
The campaign has ended 11. October 2023

Help by sharing

Dobrý den jmenuji se Lucie Michalcová a jsem maminka holčičky Gitušky 13 let, která se narodila předčasně s DMO kvadruspasticitou – postižením na všechny čtyři končetiny. Dcera vyžaduje 24hodinovou péči a má 4 stupeň postižení. Bydlíme v rodinném domku nedaleko Milevska.

Gituška navštěvuje speciální školu Arpida v Českých Budějovicich, kde navštěvuje 4 třídu. Denně najezdíme do školy 150 km. Já pracuji jako sociální terénní pracovník u seniorů.

Po práci vyzvednu Gitku a jedeme domů, kde společně uděláme úkoly, cvičíme a zbytek času využíváme na prochazky nebo nějaké jiné aktivity, které Gitku baví procházka, zpívaní , pc hry atd…..

V rodinném domku je koupelna v absolutně nevyhovujícím Gituščině stavu. Takže potřebujeme rekonstrukci staré koupelny a udělat z ní bezbariérovou. Gitka se kvůli těmto překážkam nedostane na toaletu ani do sprchového koutu. Musím ji pokaždé, zvednout a nosit v rukách. Což už také bohužel nezvladám, protože Gituška už je velká a těžká. Z rodiny nikdo nepomůže bohužel. Oslovila jsem jednu firmu, která rekonstrukci koupelny udělalá, ale kalkulace je 298 389kč. Je to velmi velká částka, kterou nemohu zaplatit. Jsem matka samoživitelka dvou malých dětí. Vzhledem ke stavu koupelny se Gitušce stal vážný úraz kolene se zlomeninou vnější a vnitřní strany a lýtkové kosti. Rekonvalescence trvala skoro 5 měsíců, včetně lázeňského pobytu a sejmutí sádry po 2 měsících. Bohužel, Gitku čeká operace v říjnu roku 2023. Tudiž jí musím zajistit bezpečnou bezbariérovou koupelnu, aby se situace neopakovala.

Požádala jsem o pomoc Úřad práce, který byl u nás na šetření. Vše si sepsali. Nyní budou všechny papíry posílat posudkovému lékaři od ÚP, zdali danou částku, kterou navrhli čož je necelých 55 tisíc korun daný lékař schválí, či nikoliv. Rozhodnutí může trvat i několiv měsíců. 

Tak jsem se rozhodla požádat o pomoc i Vás pokud to bude možné, protože já to zafinancovat nezvládnu. Budu moc ráda za jakoukoliv finanční pomoc z Vaši strany a předem moc děkuji za Vaší velkorisost.

5 donations

“Děkujeme za Vaše služby, které opravdu pomáhají”
777 Kč — Anonymous donor 6 months ago

100 Kč — Anonymous donor 6 months ago

10 000 Kč — Nadační fond AVA 7 months ago

1 000 Kč — Kateřina 7 months ago

2 727 Kč — Anonymous donor 9 months ago