Baterie do elektrického vozíku pro Petra

Havířov / Sbírku organizuje Petr Šimek

{}

Baterie do elektrického vozíku pro Petra

0 %

Vybráno 17 040 Kč z 17 000 Kč
Zbývá -718 dnů
Sbírka byla ukončena 27. června 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Petr a pocházím z Havířova. V životě jsem prošel různými profesemi, od číšníka, po úředníka v bance. V roce 2013 při fúzi Volksbank CZ se Sberbank RU jsem dostal výpověď a 2 měsíce po propuštění těžkou mozkovou příhodu a ochrnul jsem na půlku těla.

Nebýt v té době mé lásky, která se o mě starala, vůbec nevím, jak by to se mnou dopadlo. Bohužel záhy dostala rakovinu s velmi rychlým průběhem a zemřela. Po 10 letech vztahu to pro mě byla nepředstavitelná rána. Zůstal mi alespoň její pudlík, který mně dodnes drží nad vodou.

Můj zdravotní stav se postupně začal zhoršovat, přidala se k němu silná artróza krční páteře a také bederních obratlů a počaly se mi tvořit mezi ploténkové výrůstky a tlačit na míchu. Následně se do toho přidala trombóza a aneurysmata poprvé na pravé noze. Během třech roků také i na druhé noze. Lékaři uvažovali o amputaci obou dolních končetin. Prodělal jsem magnetickou rezonanci s kontrastem a výsledek je, že břišní aorta je rozšířená až na hranu prasknutí a aneurysmata se táhnou přímo z břišní aorty přes třísla do hlavních tepen pravé i levé nohy. Po rozhodnutí cévních chirurgů je jakýkoliv operativní zákrok tepen nemožný a rizikový, neboť hrozí prasknutí břišní aorty. A tímto by byl úplný konec. Hrozí amputace obou dolních končetin. Ale ani ta není možná, špatná hojivost - flegmóna , možnost prasknutí tepny a následné uvolnění sraženin do krve.

Bojím se, abych neskončil jako ležák, zůstala by mi zdravá pouze pravá ruka.   Pokud si budu nohy šetřit, užívat léky a pravou končetinu nezatěžovat tak se amputace může oddálit i o několik let. Kolik, to nikdo neví. Pokud dříve nepraskne břišní aorta? S chodítkem se ale noha nedá šetřit, levá je ochrnutá a na pravou přenáším celou váhu těla, a tak používám elektrický vozík, na který jsem použil bankovní půjčku. Elektrický proto, že s mechanickým vozíkem bych v mém případě jezdil pořád dokola…

Nyní mi po 4 letech používání mého elektrického vozíku dosloužily baterie, které nezbytně potřebuji a se svým invalidním důchodem a po zaplacení všech plateb a nájmu si nemohu koupit nové.

S chodítkem ujdu několik metrů, noha je jako v ohni a mám bolesti při každém kroku. Po 30–40 metrech si musím sednout a odpočívat. Cesta okolo baráku mi tak trvá asi hodinu. Nemohu si vzít ani deštník – ten v levé ruce neudržím. Musím se silou držet chodítka a udržet rovnováhu. Krůček po krůčku.

Žiji sám, nyní v Mostě v podnájmu se svým pudlíkem, kterého musím chodit venčit. A zajet si pro nějaké potraviny.

Prosím, pomozte mi, abych se zase mohl důstojně dostat ven na svém elektrickém vozíku. Usnadníte mi tak cesty k lékařům a budu moci venčit pejska bez komplikací.

Budu šťastný za jakoukoliv Vaši pomoc.

Děkuji Vám všem, Petr Šimek

Baterie již slouží!

19. 07. 2022

A takto panu Šimkovi nové baterie do elektrického vozíčku již slouží, například při trávení času venku i s pejskem... Všechny vás moc zdraví! <3

Obrovské poděkování

14. 07. 2022

Vážená paní Burešová, vážený celý pracovní týme nadace znesnáze21.cz,

patří Vám veliké poděkování, že vy, jako jediná nadace z těch, které jsem poprosil o pomoc v nouzi – požádal o sbírku financí na výměnu vybitých baterií do mého vlastního invalidního vozíku – jste se jako jediná nadace ihned po oslovení začala věnovat mému problému. A těch nadací bylo mnoho, které jsem zoufale žádal.

Hlavně obrovské díky lidem, kteří se anonymně podíleli na sbírce, a to – jakoukoliv částkou!

Je vidět, že i v těžkých časech se najdou lidé, kterým není lhostejný osud invalidního člověka a dokážou pomoci, i když třeba sami mají veliké problémy.

Ctím, a moc si vážím lidí, kteří v těchto neradostných časech mají srdce na tom správném místě.

Tisíceré díky, opravdu nevím, jak jinak Vám mám poděkovat.

Hlavně zdraví a štěstí přeje všem dárcům finanční pomoci, mrzí mne, že nemohu poděkovat každému osobní cestou za příspěvek a také za slovní podporu. Moc děkuji Všem.

A také poděkování z celého šťastného srdce přejí paní Burešové a všem zaměstnancům celé nadace, kteří pomáhají lidem s radami a další pomocí kvalitně popsat svůj osobní příběh.  

A hlavně největší poděkování Mgr. Karlu Janečkovi MBA, Ph.D., bez jehož založení této nadace by nikdy takovému množství lidí, s různými osudy, nepomohl a neproměnil jejich trápení ve štěstí a radost.

Petr Šimek, Most

Sbírku již podpořilo 20 dárců

6 155 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

386 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Přejí Vám, aby jste to zvládl ,a podařilo se sehnat finance na baterie.“
373 Kč — Waldemar před 2 lety

1 331 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Péťo, moc mně mrzí poslední výsledky vyšetření od doktorů. Musíš věřit a doufat, že nic nepraskne, tepna ani břišní aorta,tepny jsou pružné a vydrží toho dost.“
252 Kč — Láďa s Andym před 2 lety