Auto pro sportovce Aleše s hendikepem

České Budějovice / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Auto pro sportovce Aleše s hendikepem

0 %

Vybráno 358 804 Kč z 456 976 Kč
Zbývá -245 dnů
Sbírka byla ukončena 21. listopadu 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Býval jsem zcela normální „zdravý“ kluk. Už na střední škole jsem hodně sportoval. Fotbal, hokej, stolní tenis, basketbal, volejbal, atletika. Potom se všechno změnilo. 

Diagnóza je neúprosná: trpím funkční ztrátou dolních končetin se ztrátou opěrných funkcí.

8 let žiju na, pro mě naprosto nepostradatelném, elektrickém invalidním vozíku.

Nic jsem nevzdal a sportuju pořád dál. 5 let jsem hrál florbal na elektrických vozících, spoluzakládal tým pod hlavičkou FBC ŠTÍŘI České Budějovice. Dvakrát se stal vicemistrem republiky 5na5 a jednou 2na2. Dva roky jsem byl rozhodčí. 

Několik let sportovně rybařím způsobem Chyť a pusť. Za významné pomoci mojí ženy jsme v roce 2020 ulovili 2 156 kaprů, což je naše dosavadní nepřekonané maximum!

Loni jsem začal hrát stolní tenis, jako jediný na elektrickém vozíku Pohár České republiky vozíčkářů. V prvním roce jsem postoupil do skupiny B, tedy mezi druhou dvacítku českých vozíčkářů. Zúčastnil jsem se Mistrovství České republiky v jednotlivcích i v týmech. Za Trhové Sviny hraju Regionální přebor C, kdy v celé lize jsme jen 3 vozíčkáři, a to všichni v našem týmu.

Jak sbírka pomůže?

Nezbytnou nutností je být mobilní. Potřebuji nové spolehlivé auto s automatickou převodovkou, úpravou na ruční řízení a nájezdem pro elektrický invalidní vozík. Pravidelně dojíždím do zdravotnických zařízení, na fyzioterapie, auto je pro mě zároveň nástrojem, jak pokračovat ve svých aktivitách, bojovat s nepřízní osudu, dál sportovat ... Bez něj bych uvízl uvnitř čtyř stěn.

Vybraná částka bude použita na doplatek vozu.

Zbývající částku zajistíme z prodeje současného auta a přidáme vlastní úspory. Žádal jsem také o přiznání příspěvku na pořízení auta. Byl mi zamítnut a odvolací řízení zatím probíhá.

Díky vám všem, Aleš

Poděkování

28. 11. 2023

Z celého srdce ❤ děkuju všem, kteří jakoukoliv částkou přispěli. Jste skvělí, vynikající, senzační, jedineční, dokonalí, obdivuhodní, skvostní, úžasní, báječní, nádherní, rozkošní, ohromní ... 🙏 🫵 Vy jste mi dali křídla! 😁

Sbírku již podpořilo 257 dárců

„Držím palce.“
252 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

253 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

252 Kč — Petr před 8 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

1 000 Kč — Pavel Beran před 8 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

1 000 Kč — Jaroslav Salcer před 8 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

„Pocitam s postupem do OPII ;)“
2 112 Kč — Martas před 9 měsíci