Auto pro sportovce Aleše s hendikepem

České Budějovice / Organizer: Nadační fond pomoci zc.akcicruj@sela

{}
0 %

Auto pro sportovce Aleše s hendikepem

Amount raised 358 804 Kč of 456 976 Kč goal
Left -11 days
79 % z původního cíle
The campaign has ended 21. November 2023

Help by sharing

Býval jsem zcela normální „zdravý“ kluk. Už na střední škole jsem hodně sportoval. Fotbal, hokej, stolní tenis, basketbal, volejbal, atletika. Potom se všechno změnilo. 

Diagnóza je neúprosná: trpím funkční ztrátou dolních končetin se ztrátou opěrných funkcí.

8 let žiju na, pro mě naprosto nepostradatelném, elektrickém invalidním vozíku.

Nic jsem nevzdal a sportuju pořád dál. 5 let jsem hrál florbal na elektrických vozících, spoluzakládal tým pod hlavičkou FBC ŠTÍŘI České Budějovice. Dvakrát se stal vicemistrem republiky 5na5 a jednou 2na2. Dva roky jsem byl rozhodčí. 

Několik let sportovně rybařím způsobem Chyť a pusť. Za významné pomoci mojí ženy jsme v roce 2020 ulovili 2 156 kaprů, což je naše dosavadní nepřekonané maximum!

Loni jsem začal hrát stolní tenis, jako jediný na elektrickém vozíku Pohár České republiky vozíčkářů. V prvním roce jsem postoupil do skupiny B, tedy mezi druhou dvacítku českých vozíčkářů. Zúčastnil jsem se Mistrovství České republiky v jednotlivcích i v týmech. Za Trhové Sviny hraju Regionální přebor C, kdy v celé lize jsme jen 3 vozíčkáři, a to všichni v našem týmu.


Jak sbírka pomůže?

Nezbytnou nutností je být mobilní. Potřebuji nové spolehlivé auto s automatickou převodovkou, úpravou na ruční řízení a nájezdem pro elektrický invalidní vozík. Pravidelně dojíždím do zdravotnických zařízení, na fyzioterapie, auto je pro mě zároveň nástrojem, jak pokračovat ve svých aktivitách, bojovat s nepřízní osudu, dál sportovat ... Bez něj bych uvízl uvnitř čtyř stěn.

Vybraná částka bude použita na doplatek vozu.

Zbývající částku zajistíme z prodeje současného auta a přidáme vlastní úspory. Žádal jsem také o přiznání příspěvku na pořízení auta. Byl mi zamítnut a odvolací řízení zatím probíhá.

Díky vám všem, Aleš

Poděkování

28. 11. 2023

Z celého srdce ❤ děkuju všem, kteří jakoukoliv částkou přispěli. Jste skvělí, vynikající, senzační, jedineční, dokonalí, obdivuhodní, skvostní, úžasní, báječní, nádherní, rozkošní, ohromní ... 🙏 🫵 Vy jste mi dali křídla! 😁

257 donations

“Držím palce.”
252 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

253 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

252 Kč — Petr 3 weeks ago

252 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

1 000 Kč — Pavel Beran 3 weeks ago

777 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

1 000 Kč — Jaroslav Salcer 1 month ago

300 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Pocitam s postupem do OPII ;)”
2 112 Kč — Martas 1 month ago