Auto pro bojovnici Verunku

Bzenec / Sbírku organizuje Klára Frýbortová zc.manzes@avotrobyrfkerecaK

{}
0 %

Auto pro bojovnici Verunku

Vybráno 0 Kč z 80 142 Kč
Zbývá 57 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 28. ledna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Verunka je neslyšící holčička, která vyrůstá v 4členné rodině. Ztrátu sluchu způsobila infekce, kterou lékaři odhalili až v pokročilém stádiu těhotenství. Nejprve nastávající rodiče ujišťovali, že se nic vážného neděje, jenže se mýlili…

V 37. měsíci museli vyvolat porod a rodina si vyslechla velmi těžkou zprávu – dcera má těžkou mentální retardaci, cysty na mozku, neslyší a vir ovlivnil také pohybové centrum.

Péči o Verunku rodině usnadňuje automobil. Nebo spíše usnadňoval. Aktuální stav vyžaduje neustále opravy a již několikrát je nechal v nesnázích kvůli nepojízdnému stavu. Z výtěžku si pořídí nové bezpečnější auto.

Dceru vozím 3x týdně do školky, která je vzdálená 17 km. Do toho máme řadu návštěv u lékaře,“ popisuje potřebnost maminka.

„Narozením Verunky se náš život změnil. Radost vystřídal strach, co bude následovat,“ vypráví rodiče. Vir je velmi málo známý a zákeřný. Verunka v pěti letech udělala svůj první krůček, ale i přesto není schopná samostatné chůze. Velmi náročná je také komunikace, holčička nemluví. „Je to ale naše velká bojovnice a neztrácí chuť bojovat,“ dodávají

Další běžící sbírky

Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme
57 %

Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme

Štědromocná sbírka pro pečující
31 %

Štědromocná sbírka pro pečující

Kmenové buňky pro Davču
45 %

Kmenové buňky pro Davču