Auto pro autistu Péťu

Louny / Sbírku organizuje Martina Andrašiková

{}

Auto pro autistu Péťu

0 %

Vybráno 3 250 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -1333 dnů
Sbírka byla ukončena 04. července 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Maminka Martina žije devátým rokem sama se dvěma dětmi. Vychovávátřináctiletou Niky a jedenáctiletého Péťu, který má Aspergerův syndrom spojenýs ADHD a dalšími přidruženými diagnózami. A právě kvůli synovi žádá rodinao vaši podporu.

„Péťa chodí do běžné základní školy, kam ho každý den vozím.Mívá často záchvaty, není proto výjimkou, že ho musím nečekaně vyzvedávat iběhem výuky. Bez auta by to pro nás bylo nepředstavitelné. Škola je totiž ve vesnici,kam od nás nejezdí autobus ani vlak. Péťa by hromadnou dopravu ani nezvládl,nesnese větší počet lidí a hluk,“ vysvětluje důležitost vlastní dopravymaminka.

Rodina je momentálně odkázaná na starý dosluhující vůz. Ten využívajítaké na cesty k odborným lékařům a jednou ročně jezdí Péťa do lázní. Na nový automobiljim bohužel nezbývají peníze.

Chlapec potřebuje neustálý dohled a pomoc. Martina je takmámou na plný úvazek a nemůže si dovolit chodit do práce. „Péťa je veselý ahravý kluk, který rád všechno rozebírá a je potřeba s ním mít hodně trpělivosti,ale neměnila bych,“ dodává maminka.

O nemoci

Aspergerův syndrom je pervazivní vývojová porucha, patřímezi poruchyautistického spektra, vyznačuje se především potížemi v komunikaci,sociálním chování, častými afekty a výbuchy vzteku, stereotypním chováním.

Srdečné poděkování

01. 06. 2020

Dobrý den, 

moc bych chtěla z celého srdce poděkovat dárcům, kteří nás finančně podpořili. 

Synovi byl před dvěmi týdny schválen asistenční pejsek a nyní se bude 6-9 měsíců čekat na jeho výcvik. Nás teď čeká časté dojíždění za pejskem do Prahy a i proto automobil velmi potřebujeme.

Přejeme všem krásné slunečné dny.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

250 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

3 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety