Auto pro autistu Péťu

Louny / Organizer: Martina Andrašiková zc.manzes@suaManitraM

{}
0 %

Auto pro autistu Péťu

Amount raised 3 250 Kč of 150 000 Kč goal
Left -1334 days
2 % z původního cíle
The campaign has ended 04. July 2020

Help by sharing

Maminka Martina žije devátým rokem sama se dvěma dětmi. Vychovávátřináctiletou Niky a jedenáctiletého Péťu, který má Aspergerův syndrom spojenýs ADHD a dalšími přidruženými diagnózami. A právě kvůli synovi žádá rodinao vaši podporu.

„Péťa chodí do běžné základní školy, kam ho každý den vozím.Mívá často záchvaty, není proto výjimkou, že ho musím nečekaně vyzvedávat iběhem výuky. Bez auta by to pro nás bylo nepředstavitelné. Škola je totiž ve vesnici,kam od nás nejezdí autobus ani vlak. Péťa by hromadnou dopravu ani nezvládl,nesnese větší počet lidí a hluk,“ vysvětluje důležitost vlastní dopravymaminka.

Rodina je momentálně odkázaná na starý dosluhující vůz. Ten využívajítaké na cesty k odborným lékařům a jednou ročně jezdí Péťa do lázní. Na nový automobiljim bohužel nezbývají peníze.

Chlapec potřebuje neustálý dohled a pomoc. Martina je takmámou na plný úvazek a nemůže si dovolit chodit do práce. „Péťa je veselý ahravý kluk, který rád všechno rozebírá a je potřeba s ním mít hodně trpělivosti,ale neměnila bych,“ dodává maminka.

O nemoci

Aspergerův syndrom je pervazivní vývojová porucha, patřímezi poruchyautistického spektra, vyznačuje se především potížemi v komunikaci,sociálním chování, častými afekty a výbuchy vzteku, stereotypním chováním.

Srdečné poděkování

01. 06. 2020

Dobrý den, 

moc bych chtěla z celého srdce poděkovat dárcům, kteří nás finančně podpořili. 

Synovi byl před dvěmi týdny schválen asistenční pejsek a nyní se bude 6-9 měsíců čekat na jeho výcvik. Nás teď čeká časté dojíždění za pejskem do Prahy a i proto automobil velmi potřebujeme.

Přejeme všem krásné slunečné dny.

2 donations

250 Kč — Anonymous donor 4 years ago

3 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
28 %

No good deed goes unpunished