Auto pro autistu Artura a jeho rodinu

Buštěhrad / Sbírku organizuje Mariya Shindler

{}
0 %

Auto pro autistu Artura a jeho rodinu

Vybráno 104 204 Kč z 400 000 Kč
Zbývá -731 dnů
26 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 04. června 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

 English version and instruction for foreigner donators: please, choose a currency EUR, donate by using QR CODE or bank account transactions.

Jmenuji se Mariya a jsem maminkou 3 dětí. Nejmladší syn Artur má nízkofunkční autismus, středně těžkou mentální retardaci a epilepsii. Na péči jsem zůstala sama, s Artušíkem mi ale hodně pomáhá druhý syn Alexandr (11 let). Dcera je dospělá a žije v zahraničí. Těžkou hlavu mi dělá dosluhující auto, bez kterého se neobejdeme. Je to pomocník nejen na cesty… 

Věřím, že s vaší pomocí budeme mít dostatek financí na pořízení bezpečného a většího automobilu, který by více odpovídal potřebám naší rodiny.

Současný technický stav našeho auta je totiž natolik bídný, že je pro mě naprosto nezbytné přemýšlet o pořízení nového. Bohužel jsem na všechno sama a není to v mých silách.

Vzhledem k poruchám spánku, kterými můj syn dlouhodobě trpí, toužím po vozidle větších rozměrů. Když Artur usne v autě, je schopný prospat až 5 hodin. Jeho přenos domů ve spícím stavu fyzicky nezvládám a v případě probuzení mu hrozí i epileptický záchvat. Ve velkém autě bych mohla rozložit sedačky a nechat tam syna dospat. Všichni bychom pak měli klidnější noci.

 Spolehlivé, rodinné auto bychom si s dětmi moc přáli i kvůli výletům. Přes 11 let jsme nikam nevyjeli.

Arturův bratr Alexandr musel vyzrát o dost dříve. Jeho snaha pomoct bráchovi je vřelá, působivá a často i dojemná pro všechny kolem. Bohužel i to si vybírá svou daň. Jeho kvalita výuky poklesla a nezbývá mu moc času a sil na učení. Probdělé noci kvůli Arturově poruše spánku jsou pro nás oba fyzicky i psychicky náročné. Na jednu stranu jsem ráda, že mám spojence a pomocníka, na druhou stranu mám obavy, že se rozplyne Alexův sen dostat se na Gymnázium Mensa.

 

 

Poděkování

09. 06. 2021

Váženi přátele,

moc bych chtěla svým jménem a hlavně jménem mých dětí poděkovat všem, kteří nás podpořili svou účasti na sbírce "AUTO PRO AUTISTU ARTURA A JEHO RODINU".

Vám všem, kteří jste se jakýmkoliv způsobem zapojili a pomohli, děkujeme za projevenou ochotu, aktivní zapojení a čas, který jste věnovali pro dobrou věc.

Velice si vážíme vaši pomoci a děkujeme těm, kteří nám štědře přispěli jakoukoliv finanční částkou a i těm, díky kterým se nám podařilo sdílet informaci o sbírce dále.

Děkujeme všem dárcům za podporu a ceníme si, že i v této nelehké době myslíte na ostatní v nesnází.

Poděkování patří i všem organizátorům neziskové organizace Z NESNAZE 21, kteří nám umožnili využít sociální platformy pro zveřejnění sbírky.

Díky finančnímu obnosu, který se vybral, to jest 1/4 z celkové částky, jsme mnohem blíže u cíle a je konečně vidět světlo na konci tunelu. Naceněné auto pro Artura už máme. Nyní zbývá čekat na schválení státu žádosti o příspěvek na vozidlo. Pevně v to doufáme a všem ještě jednou srdečně děkujeme!

Co se u nás děje

24. 03. 2021

Aktuálně bych touto cestou chtěla všem dárcům složit velkou poklonu. Děkuji za to, jak na nás myslíte, jak nás podporujete. Uvědomuji si, že nejsem sama a rozdělit se o trable s někým je pro mě důležité a k nezaplacení.

S příchodem jara se obecně chce věřit v lepší a s Vaší pomocí to dokážeme. Přeji všem především pevné zdraví.

Mariya Shindler s dětmi

Artur s bráchou

24. 03. 2021

Pohodové ráno...:)

Sbírku již podpořilo 102 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Olga Blechová před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 112 Kč — Klára Chmelová před 2 lety

„Přeji hodně sil“
777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Přejeme hodně síly... :-)“
400 Kč — Hanka s rodinou před 2 lety

373 Kč — Dáda před 2 lety

„Hodně štěstí!“
1 000 Kč — Šárka před 2 lety

777 Kč — Jitka před 2 lety

30 000 Kč — METAL DĚTEM by Cocotte Minute před 2 lety