Ať se můžou Vítek a Fanda do života zakousnout

Brtnice / Sbírku organizuje Nadační fond Šťastná hvězda

{}

Ať se můžou Vítek a Fanda do života zakousnout

0 %

Vybráno 54 730 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -599 dnů
Sbírka byla ukončena 05. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Martina Hypšová a ráda bych vás touto cestou poprosila o pomoc. Jsem mamka dvojčat Fandy a Vítka a ještě máme dceru Terku. Kluci se narodili extrémně brzy, ve 25tt, a jsou následkem toho těžce zdravotně postižení, mají mentální i tělesné postižení, pohybují se na vozíku. Nyní je jim 13 let.

Kromě spousty nemocí a dlouhodobých problému máme aktuálně největší zádrhel se zuby, kdy se Vítkovi velmi rychle rozpadají a Fandovi o něco pomaleji, ale také to není dobré. Kluci už mají druhé zuby. U běžného zubaře jsou neošetřitelní, je možné pouze ošetření v narkóze. U postižených lidí se takovéto problémy se zuby nejčastěji řeší tak, že se dočasně opraví, ale spíš je všechny vytrhají, protože častá narkóza je pro ně škodlivá a málokomu se takové zákroky chce dělat a ani pojišťovny to nechtějí hradit. 

Nedokážu se smířit s tím, že by kluci už ve třinácti letech byli bezzubí. Podle fyzioterapeutů jim to může způsobit celou řadu dalších problémů s tělem. Prosím pomozte nám pro ně zajistit opravu  a doplnění zubů.

Protézy se dávají až v dospělosti, kdy už je dovyvinutá čelist. Jenže naši kluci by to asi v puse stejně nesnesli. I kousek v jídle jim nadavuje na zvracení, natož celá protéza.

Po dlouhém usilovném hledání řešení jsem na doporučení kamarádky, která řešila stejný problém, oslovila soukromou kliniku, kde jsou schopní a hlavně ochotní klukům zuby opravit tak, že jim ještě nějakou dobu vydrží. Bohužel cena i pro jednoho je velmi vysoká a pro nás je nereálné ji zaplatit.

Minimální potřebná částka je 20 000 Kč na jednoho, ale bude to pravděpodobně více podle délky narkózy.

Výtěžek sbírky půjde na opravu a doplnění zubů pod narkózou, které není hrazeno pojišťovnou. Není v našich silách toto ošetření uhradit z vlastních zdrojů. O syny se staráme společně s manželem, není možné chodit do zaměstnání, protože péče je velmi náročná a kluci i často marodí nebo jsou dokonce v nemocnici a každý musí být s jedním ze synů.

Synové navštěvují speciální základní školu, kde jsou velmi spokojení, mají skvělé paní učitelky, perfektní péči a užívají si společnost dalších dětí. Vozíme je, pokud to situace dovolí do školy 40km.

Ráda bych vás poprosila o pomoc s uhrazením alespoň části této částky. Vím, že doba je složitá, budeme vděční za jakoukoliv pomoc.

Děkuji a přeji vše dobré Martina Hypšová

Partneři sbírky 1

Nadační fond Šťastná hvězda

Partnerem sbírky je Nadační fond Šťastná hvězda

Sbírku již podpořilo 84 dárců

„Pro kluky ať jim to dobře kouše od Andělů bez kridel. Děkujeme “
4 000 Kč — Spolek dobrých duši, Andělé bez kridel před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Jana Baštýřová před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodně sil mamince, tatínkovi a chlapcům. “
252 Kč — Terka před 2 lety