Asistence pro Natálku a její maminku kvadruplegičku

Ústí nad Orlicí / Sbírku organizuje Kristýna Jalakša

{}

Asistence pro Natálku a její maminku kvadruplegičku

0 %

Vybráno 85 600 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -1467 dnů
Sbírka byla ukončena 10. června 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Narození miminka je vždy velký zázrak. A když se narodí zdravé miminko, je to zázrak ještě větší. Takové štěstí měli rodiče Hanka s Petrem. Bylo to neplánované, ale stalo se. Přestože jsou velmi šťastní, má to jeden háček.

Hanka je od narození hendikepovaná. Je kvadruplegička (forma mozkové obrny), uvězněná ve svém těle a odkázána na pomoc druhých. Svůj život však i přes tyto nesnáze žije velmi aktivně. Díky organizaci Domov promne a jeho projektu Nezávislé bydlení se osamostatnila a řídila vlastní domácnost. Kromě toho také zvládla namalovat pusou nesčetné množství obrazů a po několika letech v Nezávislém bydlení zvedla kotvu a přestěhovala se k příteli.

A právě zde přišel ten zlomový okamžik. Hanka otěhotněla. S pocity štěstí však přišly i pocity strachu. Pro Hanku ale možnost jít na potrat nebyla přijatelná. Ke konci těhotenství už bylo pro její tělo velmi náročné zvládat takovou zátěž, avšak Hanka chtěla, aby se miminko v břiše mohlo vyvíjet co nejdéle a vydržela až do 35tt. Natálka se narodila plánovaným císařským řezem. Dva týdny strávila v inkubátoru, a poté byla propuštěna do domácí péče jako zdravé miminko.

Natálka JE zdravé miminko (už spíše batole) dodnes. Je veselá a čilá.

Důvod, proč jsme se rozhodli založit tuto sbírku je ten, že Natálka i Hanka potřebují neustálou péči. Zvládnout tuto službu v jednom je opravdu velmi obtížné, takže si Hanka zajistila pomoc osobní asistence. Tyto služby jsou však finančně náročné a abychom mohli zaplatit dostatek hodin asistence chtěli bychom vás poprosit o pomoc.

Abychom pokryli osobní asistenci na jeden den v týdnu do Natálčiných tří let potřebovali bychom vybrat cílovou částku 60 000 Kč.

Moc děkujeme!

Natálka, Hanka, Petr a organizátorka sbírky Kristýna

Poděkování

19. 07. 2023

Milí dárci,

mnohokrát vám děkujeme za vaši veškerou pomoc.🙏 V dubnu přišla na svět naše druhá dceruška, a maminka to zvládla na jedničku. Mají se výborně. Jsou to HRDINKY. Přikládáme pár fotek :). Jediné, co nás trapí, je fakt, že abychom mohli společně holky vychovávat, tak potřebujeme asistenci, za kterou měsíčně dáme 11 000 Kč. Prosím, pomozte nám na naší cestě. Naše děti jsou pro nás vším. Děkujeme. Pomoci můžete zde: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/asistence-pro-maminku-hanku

Poděkování

23. 06. 2020

Chtěli bychom vám všem, kteří jste přispěli na asistenci pro Hanku a Natálku, moc poděkovat. Vaše peníze budou dobře využity.

 Natálka si s rodiči užívá letních dnů. Běhá a řádí. Je to zdravá krásná malá slečna, která rozhodně nebude sedět někde v koutě a bude o ní hodně slyšet a bude jí hodně vidět :-)

Díky, díky, díky!

200 % = více pomoci

27. 04. 2020

Milí dárci

díky vám naše sbírka dosáhla 100%. Jsme za to moc rádi.

DĚKUJEME!

Pokud však ještě chcete přispět, neváhejte, protože 200% = 2 dny asistence týdně pro Hanču a Natálku :-)

Mějte krásný den!

Sbírku již podpořilo 99 dárců

„Přeju hodně sil a lásky“
200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Drzim palce,Kristy diky za to, co delas! :-)“
1 000 Kč — Jana a Šimon před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Natalka je nadherna holcicka, moc vam to sluší. Drzim palce marcela“
300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety