Adrianek se bude vozit do speciální školky

Olomouc / Sbírku organizuje Ester Budaiová

{}

Adrianek se bude vozit do speciální školky

0 %

Vybráno 0 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -707 dnů
Sbírka byla ukončena 18. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka samoživitelka. Žiji se synem Adrianem, který má diagnostikovánu poruchu autistického spektra a mentální retardaci. Adrian velmi špatně snáší přepravu v MHD. Je agresivní k osobám ve svém okolí i k sobě. Kope kolem sebe, trhá si vlasy, bije se do hlavičky. Musím ho držet, aby nenapadal ostatní cestující.

Často u něj můžete pozorovat velkou nervozitu, neklid, pláč, křik. Velmi špatně snáší přítomnost dalších osob. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu také absolvujeme častá vyšetření u lékaře.

Od září Adrian nastoupí do speciální mateřské školy. Tam bude nutná každodenní přeprava, ale MHD to není reálné. Potřebujeme tedy automobil, který mi pomůže syna dopravit do speciálního předškolního zařízení stejně jako k lékařům.

Přeprava osobním automobilem nám celkovou situaci velmi usnadní. Adrian tak bude mít během přepravy klid i soukromí, což s jeho diagnózou tolik potřebuje.

Až bude syn navštěvovat školku, budu moci i já konečně nastoupit znovu do zaměstnání. Před mateřskou jsem pracovala jako skladnice ve velké organizaci a jezdila jsem s vozíkem „žížalou“ a ukládala na palety zboží pro supermarket. Budu vám moc vděčná, když mi touto cestou dovolíte se vrátit do práce. Jsem přesvědčena, že vše už poté zvládnu sama.

Děkuji.