Adélku posuneme o krok vpřed

Tachov, Bor u Tachova / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci moc.liamg@ukledaorpecifeneb

{}
0 %

Adélku posuneme o krok vpřed

Vybráno 22 330 Kč z 420 000 Kč
Zbývá 79 dnů
5 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 22. prosince 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Adélka je 9letá holčička, která se narodila jako zdravé miminko. Kolem 10. měsíce se ale její vývoj začal opožďovat. Její opoždění bylo postupem času čím dál tím víc a víc výraznější a svým vrstevníkům se neustále vzdalovala, a tak jsme začali pátrat po příčinách vyšetření.

Od cca 2 let se začaly pomalu kupit různé diagnózy. Po 3. roce se zjistilo, že trpí genetickým onemocněním a dalšími závažnými diagnózami. Od svého roku života do teď neustále velmi intenzivně rehabilituje.

Naše Adélka potřebuje péči 24 hod denně, sama se nenají, je na plenkách a nemluví.

Proto je potřeba podstupovat mnoho terapií na všestranný rozvoj Délky.

Jak sbírka pomůže?

Od jejího 1,5 roku jsme jezdili na různé pobyty do státních lázní, největší šanci na zlepšení má Adélka díky intenzivní neurorehabilitaci. Je to ale velká bojovnice a naprosto úžasná holčička, která se moc snaží a je trpělivá. Při tom všem, co musí zvládnout, ať je to každodenní cvičení, nebo různá vyšetření v nemocnici, má velmi často úsměv na tváři.

Tato 2týdenní terapie ale bohužel není hrazena zdravotními pojišťovnami a doporučuje se opakovat alespoň 4x do roka, aby se dostavil výsledný efekt a terapie měla smysl.

Neurorehabilitační pobyty tedy musíme hradit sami, což je extrémně finančně náročné a dlouhodobě si to nemůžeme dovolit, protože jeden pobyt stojí 84 000 Kč.

Malá Adélka poprvé v 6 letech udělala díky rehabilitacím sama první krůčky a loni poprvé sama stála u Vánočního stromku.

Dalším tématem, které řešíme je komunikace. Adélka totiž nemluví, ale komunikovat chce. Dlouhodobě s ní pracujeme na možnostech a cestě, která bude pro Adélku v tomto směru nejvhodnější. Protože když si neporozumíme a zrovna nedokážeme odhadnout, co Adélka potřebuje, jsme samozřejmě všichni doma nešťastní.

Letos Adélka nastoupila do 3. třídy speciální školy v Merklíně, kde se jí moc líbí a je to pro ni zase cesta, jak se posunout dál.

Prosím, pomozte nám s tou nejnákladnější, a přitom tou nejúčinnější terapií, která tak pomáhá, a pojďme tak Adélku posunout blíž k životu, který je pro nás běžný.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 17 dárců

„Hodně štěstí ✊️🍀“
1 000 Kč — Veronika včera

„Adélko, držím ti palečky 🍀🍀“
500 Kč — Anonymní dárce včera

„Držíme ti Adélko palečky :-) “
500 Kč — Zuzka a Štěpán před 2 dny

„🍀🍀🍀 Mám vás ráda! 😘“
777 Kč — Maruška před 2 dny

„❤️“
5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Milá Lucinko, přeji Adélce mnoho krásných kroků vpřed ❤🙏😇 a celé vaší rodince hlavně hodně zdravíčka a mnoho šťastných společných chvil plných radosti .“
555 Kč — Líba před 3 dny

„♥“
5 000 Kč — Meat&Greet Burgerhouse před týdnem

„Držíme palce“
2 000 Kč — Romkovi před 2 týdny

1 500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny