Adélku posuneme o krok vpřed

Tachov, Bor u Tachova / Organizer: Jana Mikesková moc.liamg@ukledaorpecifeneb

{}
0 %

Adélku posuneme o krok vpřed

Amount raised 88 189 Kč of 420 000 Kč goal
Left -518 days
21 % z původního cíle
The campaign has ended 22. December 2022

Help by sharing

Adélka je 9letá holčička, která se narodila jako zdravé miminko. Kolem 10. měsíce se ale její vývoj začal opožďovat. Její opoždění bylo postupem času čím dál tím víc a víc výraznější a svým vrstevníkům se neustále vzdalovala, a tak jsme začali pátrat po příčinách vyšetření.

Od cca 2 let se začaly pomalu kupit různé diagnózy. Po 3. roce se zjistilo, že trpí genetickým onemocněním a dalšími závažnými diagnózami. Od svého roku života do teď neustále velmi intenzivně rehabilituje.

Naše Adélka potřebuje péči 24 hod denně, sama se nenají, je na plenkách a nemluví.

Proto je potřeba podstupovat mnoho terapií na všestranný rozvoj Délky.

Jak sbírka pomůže?

Od jejího 1,5 roku jsme jezdili na různé pobyty do státních lázní, největší šanci na zlepšení má Adélka díky intenzivní neurorehabilitaci. Je to ale velká bojovnice a naprosto úžasná holčička, která se moc snaží a je trpělivá. Při tom všem, co musí zvládnout, ať je to každodenní cvičení, nebo různá vyšetření v nemocnici, má velmi často úsměv na tváři.

Tato 2týdenní terapie ale bohužel není hrazena zdravotními pojišťovnami a doporučuje se opakovat alespoň 4x do roka, aby se dostavil výsledný efekt a terapie měla smysl.

Neurorehabilitační pobyty tedy musíme hradit sami, což je extrémně finančně náročné a dlouhodobě si to nemůžeme dovolit, protože jeden pobyt stojí 84 000 Kč.

Malá Adélka poprvé v 6 letech udělala díky rehabilitacím sama první krůčky a loni poprvé sama stála u Vánočního stromku.

Dalším tématem, které řešíme je komunikace. Adélka totiž nemluví, ale komunikovat chce. Dlouhodobě s ní pracujeme na možnostech a cestě, která bude pro Adélku v tomto směru nejvhodnější. Protože když si neporozumíme a zrovna nedokážeme odhadnout, co Adélka potřebuje, jsme samozřejmě všichni doma nešťastní.

Letos Adélka nastoupila do 3. třídy speciální školy v Merklíně, kde se jí moc líbí a je to pro ni zase cesta, jak se posunout dál.

Prosím, pomozte nám s tou nejnákladnější, a přitom tou nejúčinnější terapií, která tak pomáhá, a pojďme tak Adélku posunout blíž k životu, který je pro nás běžný.

Děkujeme.

87 donations

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

70 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Přejeme s Anežkou krásné Vánoce a hlavně zdraví. Jakub s Anežkou ”
5 000 Kč — Jakub s Anežkou 1 year ago

“Krásné Vánoce 😘”
200 Kč — Pavouci 1 year ago

“Přejeme kouzelné Vánoce 🎄🙏🎁🫶❤️”
1 221 Kč — Mirek a Adriana 1 year ago

111 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Ivana Jägerová 1 year ago