Zpátky domů: Zuzana usiluje o navrácení dětí do péče

Prostějov / Sbírku organizuje Iveta Chytilová

{}

Zpátky domů: Zuzana usiluje o navrácení dětí do péče

0 %

Vybráno 0 Kč z 25 000 Kč
Zbývá -736 dnů
Sbírka byla ukončena 10. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Zuzana je maminka 7 dětí, které jsou nyní v dětském domově. Přes všechny útrapy a životní zkoušky s nynějším partnerem našli domek, který by si mohli pronajmout a dětem tak vrátit domov.

Nastěhování do nového domova by znamenalo, že budou konečně všichni zase spolu.

Bydlení rodinu tíží již delší dobu. Zuzana je nyní bez práce, a tak něco našetřit je velmi nelehký úkol. Usiluje ale o navrácení dětí zpět domů, proto také spolupracuje se sociálně aktivizační službou Člověka v tísni i s OSPOD.

Kauce domku, do kterého by se celá rodina mohla vejít s důstojnými podmínkami k životu, je 54 000 Kč. Na část této kauce jí poskytne dávku Úřad práce, ale zbylých 24 000 Kč mamince 7 dětí bohužel chybí. Nyní totiž maminka žije na ubytovně, kde je bez šance navrácení dětí do péče, nový domov ale tohle všechno změní.

Jak sbírka pomůže?

Sbírka je tak v situaci rodiny Zuzany posledním řešením, které by mohlo pomoci dát především dětem stabilní zázemí i lepší vyhlídky do budoucna. Klidné rodinné prostředí děti stabilizuje psychicky, a i z hlediska socializace a běžného začlenění jim velmi pomůže.

Toto řešení je pro děti tím nejlepším. Na sbírku proto Zuzanu doporučila její sociální pracovnice. Zuzana všem dárcům moc děkuje, navrácení dětí do péče je pro ni prioritou.