Zařídíme Robíčkovi bezpečné jízdy

Zlatníky / Sbírku organizuje Robert Novotný

{}
0 %

Zařídíme Robíčkovi bezpečné jízdy

Vybráno 0 Kč z 500 000 Kč
Zbývá -57 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 28. července 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Robíček se narodil o něco dřív, než měl. V důsledku úniku plodové vody přišel na svět předčasně císařským řezem.

Robíček se narodil s tzv. microtií - měl nedovyvinutá ouška - stejným problémem trpí například americký kytarista z skupiny KISS Paul Stanley, který zároveň finančně podporuje instituce, které provádějí plastické operace. Takže i ouška našeho syna se v budoucnu dají takto "opravit"

Protože byl nedonošený, zůstal v nemocnici v inkubátoru. Za několik dnů se stav Robíčka velmi zhoršil - dostal silnou sepsi v důsledku neprůchodného a nekrotizujícího střeva. Operace byla velmi riskantní, ale naštěstí je Robíček velký bojovník a lékařům se podařilo jeho stav stabilizovat. Po propuštění z nemocnice jsme se chlapečkovi intenzivně věnovali, začali jsme s Vojtovou metodou a začali jsme pozorovat pokroky.

Zničeho nic zasáhl Robíčkovo tělíčko první silný epileptický záchvat.

Od té chvíle už nic nebylo jako dřív. Zkoušeli jsme různé druhy léčby, dlouho nic nezabíralo, záchvaty a křeče se opakovaly. Další vyšetření bohužel ukázalo, že jeho mozek prakticky "hoří", a to znamená, že bude trvale poškozen neustálými záchvaty.

Už nikdy nebude v pořádku, nebude chodit, mluvit a do konce života bude připoutaný na lůžko a odkázaný na pomoc druhých.

Po třech měsících hospitalizace jsme si z nemocnice odvezli nehybné miminko napojené na hadičky, s hromadou léků a malou perspektivou.

My jsme se ale rozhodli dát Robíčkovi tu nejlepší péči kterou dokážeme. Dnes je mu 7 let a těší nás, když vidíme spokojený výraz na jeho tváři. Víc nám toho dát bohužel nemůže, ale i tak je to pro nás radost a štěstí.

Genetické vyšetření potvrdilo vzácnou genetickou vadu která nebyla doposud pojmenována. Tato diagnoza se potvrdila pouze u 6 chlapců na světě)

Prožili jsme velice těžké a bolestivé období ale bojujeme dál protože se snažíme vzít si ze všeho jenom to dobré a nikdy se nevzdat. A vypadá to že se nám to možná i daří protože.....

Jak sbírka pomůže

V únoru se naše rodina rozrostla - narodil se nám Kája, a tento uzlíček štěstí nám dodává další tolik potřebnou energii a sílu.

S malým miminkem a se starším Robertem, který má už 16kg, a je s ním velmi náročná manipulace, nastal problém s mobilitou. Naše stávající auto už má leccos za sebou a my bychom potřebovali bezpečný vůz, do kterého se celá rodina vejdeme a můžeme se přepravovat i se zdravotními pomůckami ať už do nemocnice na kontrolu, na rehabilitace, nebo třeba na výlet. nebo za příbuznými.

Touto cestou prosíme o příspěvek na nové vetší vozidlo

Oslovili jsme mladoboleslavskou Škodovku, která nám nabídla program Škoda Handy (program pro handicapované) která nám vychází maximálně vstříc, dokážeme přispět menší částkou i z vlastních zdrojů, ale bohužel nám bude ještě chybět a tak věříme že společnými silami nám pomůžete dostat se do cíle.

Všem dárcům velmi děkujeme.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„Převod do sbírky Přispějte Šimonkovi na terapie.“
-1 000 Kč — znesnáze21 před 3 týdny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci