Zakládáme Centrum sbírek pro Ukrajinu

celá ČR / Sbírku organizuje Koridor UA z. s.

{}

Zakládáme Centrum sbírek pro Ukrajinu

0 %

Vybráno 103 322 Kč z 450 000 Kč
Zbývá -502 dnů
Sbírka byla ukončena 31. ledna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Dělit se, darovat, vzájemně si pomáhat. To jsou principy, které už řadu staletí formují náš civilizační okruh. Solidarita se dokonce uvádí mezi určujícími hodnotami evropské identity. Je dobře, že se nevytrácí ani dnes. Zvláště ve vypjatých chvílích, způsobených buď přírodními živly, nebo námi lidmi, se projevuje zřetelněji. 

Ruská agrese proti Ukrajině trvá skoro půl roku.

Válka se vleče a zanechává nezměrné utrpení, bere domovy, majetky, životy, mnohdy i naději. My, běžní lidé, nemáme možnost válku zastavit. Máme ale možnost posílit právě naději. Svou solidaritou, pomocí, tím, že nezapomínáme. 

Podpora, již jste dosud projevovali, byla obrovská. Díky za ní! Ale bohužel stále nestačí. Proto se organizace Koridor UA, spolek Buď Láska a Divadlo Láska spojily, aby vytvořily společnou sbírku a prostor pro kohokoliv, kdo má ještě síly a možnost pomoci lidem zasaženým válkou.

Humanitární pomoc dovážíme na Ukrajinu od začátku války. Naše práce tkví ve vytvoření stabilní logistické sítě, jež umožní včasný dovoz pomoci tam, kam se bohužel obvykle nedostává. Na Ukrajině máme spolehlivý tým dobrovolníků, ověřené kontakty a osvědčené cesty pro dovoz humanitárního materiálu. Spolupracujeme s místními i mezinárodními organizacemi.

Pomoc dovážíme vnitřně vysídleným osobám na Zakarpatí, civilistům v ostřelovaných částech Mykolajivské oblasti, i lidem uvízlým na válečné frontě. 

Jak sbírka pomůže?

Sbírka bude využita na:

1.    Nákup základních potravin, hygienických potřeb a zdravotnického materiálu pro vnitřně vysídlené obyvatelstvo a civilisty žijící v blízkosti fronty.

2.    Nákup pohonných hmot pro převoz pomoci z ČR na Ukrajinu.

Naším cílem je spojit všechny organizace, které chtějí vytrvat ve své pomoci. Sjednocením pod jednu logistickou síť zároveň pomáháme snížit náklady na dopravu na minimum. Páteří této sítě bude kamion poskytnutý organizací Koridor UA. Oblasti, kam se kamion nedostane, pokryjí dodávky s našimi řidiči a řidiči spřátelených Ukrajinských organizací.

Válka ještě neskončila, ani my nekončíme! Vytrvejte s námi a pomozte nám pomáhat všem, kteří trpí touto nesmyslnou válkou.

 

Sbírku již podpořilo 59 dárců

2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Klobouk dolů. Jste borci!!! Težko vlastně k tomu co děláte, něco napsat . DÍKY !!!“
2 112 Kč — Jiri Gut před rokem

1 000 Kč — David a Bára před rokem

1 000 Kč — Tereza před rokem

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Díky, že pomáháte. Za mne a mou mámu.“
3 000 Kč — Vladimír Novák před 2 lety

12 € — Anonymní dárce před 2 lety

„Veľa zdravia, Ukrajina Vás bude ešte dlho potrebovať“
21 € — Valentína před 2 lety

10 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety