Zachraňme život asistenční fence Enie!

Hořice v Podkrkonoší, Ostroměř / Sbírku organizuje Pavla Růžičková

{}
0 %

Zachraňme život asistenční fence Enie!

Vybráno 95 220 Kč z 60 000 Kč
Zbývá 61 dnů
159 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 30. května 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Můj syn Martin trpí těžkou formou autismu. Před 12 lety se jeho stav výrazně zhoršil a nepomohly ani zvýšené dávky léků.

V tu dobu jsem se doslechla o možnosti asistenčního terapeutického psa pro lidi s autismem.

Spojila jsem se s výcvikovým centrem v Praze a za pár týdnu jsme jeli na první pohovory, a také první setkání s roční Enie – zlatým retrieverem.

Martin a Enie byli láska na první pohled. Hned se z nich stali kamarádi a parťáci na život.

Rok jsme však museli čekat, než Eninka projde výcvikem, který byl šitý Martinovi na míru. 

Eninka umí kromě klasických psích povelů, také sundavat oblečení včetně ponožek, rukavic, vytahuje prádlo z pračky, otevře a zavře dveře, skříně, šuplíky, ale je také hlavně terapeut, který dokáže Martina zklidnit při záchvatech, najít ho, když uteče. Je Martinovou velkou oporou a pomocnicí.

Eninka se celou dobu těšila dobrému zdraví až do poloviny února letošního roku, kdy jsem jí našla pod hrudníkem tvrdou bouli velikosti vejce.

Okamžitě jsem navštívila veterináře, než byla hotová biopsie, boule narostla velikosti pomeranče a výsledky byly bohužel špatné, zhoubný nádor.

Naštěstí se Eninky ujala téméř okamžitě klinika v Hradci Králové. Enie má karcinom hrudníku, který nebylo možné najít, než začal růst do tloušťky.

Nyní má za sebou první operaci, kdy jí bylo část nádoru odebráno, teď budeme čekat na výsledky histologie o jaký druh nádoru se jedná a podle nich bude provedena další operace nebo chemoterapie.

Jak sbírka pomůže?

Léčba bude ještě dlouhá a také finančně nákladná. Jsem samoživitelka a pečující osoba, kdy jsem musela z důvodu náročné péče o Martina opustit zaměstnání. Snažili jsme se, aby Martin navštěvoval denní stacionář, kde však jeho stavy nezvládali, a tak nemohu do práce a finančně si léčbu nemůžeme dovolit, a proto prosím o pomoc vás.

Výtěžek půjde na operace a léčbu Eninky.

Eninka je pro něho nejen terapeut, ale také most se světem, díky ní zvládne spoustu věcí, které by jinak nešly, nebo byly pro Martina velmi obtížné.

Eninka je naší součástí, odvedla obrovský kus práce a doufám, že se plně uzdraví. Prosím, pomozte nám, aby se tak mohlo stát.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 231 dárců

100 Kč — Lucie před týdnem

1 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

252 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Enie, ze ❤️ posíláme trochu sil, ať jsi brzy v pořádku a můžeš zase na svět radostně štěkat, pomáhat a dělat radost Martinovi a jeho rodině. Držíme ✊❗“
333 Kč — 🧑+🦮=💞 před týdnem

„Držíme palce “
100 Kč — Lenka a Martin před týdnem

252 Kč — Anonymní dárce před týdnem

252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„At se pejsek brzy uzdravi.“
252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Držíme palce “
100 Kč — SpáčiLOVE před 2 týdny

252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny