Zachraňme život asistenční fence Enie!

Hořice v Podkrkonoší, Ostroměř / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Zachraňme život asistenční fence Enie!

Amount raised 103 252 Kč of 60 000 Kč goal
Left -420 days
172 % z původního cíle
The campaign has ended 30. May 2023

Help by sharing

Můj syn Martin trpí těžkou formou autismu. Před 12 lety se jeho stav výrazně zhoršil a nepomohly ani zvýšené dávky léků.

V tu dobu jsem se doslechla o možnosti asistenčního terapeutického psa pro lidi s autismem.

Spojila jsem se s výcvikovým centrem v Praze a za pár týdnu jsme jeli na první pohovory, a také první setkání s roční Enie – zlatým retrieverem.

Martin a Enie byli láska na první pohled. Hned se z nich stali kamarádi a parťáci na život.

Rok jsme však museli čekat, než Eninka projde výcvikem, který byl šitý Martinovi na míru. 

Eninka umí kromě klasických psích povelů, také sundavat oblečení včetně ponožek, rukavic, vytahuje prádlo z pračky, otevře a zavře dveře, skříně, šuplíky, ale je také hlavně terapeut, který dokáže Martina zklidnit při záchvatech, najít ho, když uteče. Je Martinovou velkou oporou a pomocnicí.

Eninka se celou dobu těšila dobrému zdraví až do poloviny února letošního roku, kdy jsem jí našla pod hrudníkem tvrdou bouli velikosti vejce.

Okamžitě jsem navštívila veterináře, než byla hotová biopsie, boule narostla velikosti pomeranče a výsledky byly bohužel špatné, zhoubný nádor.

Naštěstí se Eninky ujala téméř okamžitě klinika v Hradci Králové. Enie má karcinom hrudníku, který nebylo možné najít, než začal růst do tloušťky.

Nyní má za sebou první operaci, kdy jí bylo část nádoru odebráno, teď budeme čekat na výsledky histologie o jaký druh nádoru se jedná a podle nich bude provedena další operace nebo chemoterapie.

Jak sbírka pomůže?

Léčba bude ještě dlouhá a také finančně nákladná. Jsem samoživitelka a pečující osoba, kdy jsem musela z důvodu náročné péče o Martina opustit zaměstnání. Snažili jsme se, aby Martin navštěvoval denní stacionář, kde však jeho stavy nezvládali, a tak nemohu do práce a finančně si léčbu nemůžeme dovolit, a proto prosím o pomoc vás.

Výtěžek půjde na operace a léčbu Eninky.

Eninka je pro něho nejen terapeut, ale také most se světem, díky ní zvládne spoustu věcí, které by jinak nešly, nebo byly pro Martina velmi obtížné.

Eninka je naší součástí, odvedla obrovský kus práce a doufám, že se plně uzdraví. Prosím, pomozte nám, aby se tak mohlo stát.

Děkujeme.

Máme pro vás dobré zprávy!

07. 06. 2023

Eninka má operaci za sebou🙏, trvala několik hodin a byla hodně náročná. Museli Enince přeříznout dvě žebra a přešít bránici.Nádor vel.9x 7 cm odstranili celý🙏.

Nikde nejsou žadné metastáze,všechny orgány jsou jinak v pořádku🙏. Eninka❤️už je probuzená a s náma.Packou i očima reaguje.Má antibiotika a léky od bolesti, po vytažení stehů, bude pokračovat chemoterapie.

Je to obrovská bojovnice💙❤️.

Přidávám fotografie.

Mějte se moc hezky s pozdravem Pavlína Růžičková.

Poděkování

02. 06. 2023

Chtěla bych moc poděkovat nadaci Znesnáze21 ❤️ i všem dárcům💙❤️ za finanční pomoc pro asistenční fenku Enie🦮, která je již 10 let velkým pomocníkem mého autistického syna.

Eninka❤️ po operaci zhoubného nádoru prochází nyní onkologickou léčbou, chemoterapií a čeká ji další operace. Je to však velký bojovník, nedá na sobě znát žádnou bolest a pevně věříme🙏, že i díky vám všem, se uzdraví.

Děkuji také za krásné vzkazy, moc mě potěšily.

Jste skvělí, děkuji❤️💙. Pavlína

251 donations

“Držím palce ať vše dobře dopadne”
252 Kč — Romana 1 year ago

356 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Přeju štěstí a budu držet palce. V.”
100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Moc na vás myslíme. S obrovskou láskou a obdivem, Rozálie+Tomáš+čtyřnohý kamarád Finn”
300 Kč — Rozálie 1 year ago

“Držíme pěsti ať se brzy uzdraví a zase může dělat radost lidem, kteří to potřebují. 🍀”
500 Kč — Ali a Petr a hovík Alf 1 year ago

111 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“♥”
100 Kč — Michaela Maštrlová 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Přeji brzké uzdravení🍀🍀🍀”
200 Kč — Zuzana 1 year ago