Zachraňme prales před těžaři a dejme dětem vzdělání

Celá ČR / Sbírku organizuje Život postaru z.s.

{}

Zachraňme prales před těžaři a dejme dětem vzdělání

0 %

Vybráno 1 006 € z 231 000 €
Zbývá 73 dnů
Sbírka byla ukončena 26. června 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Vím, že nemohou změnit celou planetu, jak říkávala moje babička. Ale můžeme změnit srdce lidí. Lidé si mohou uvědomit, že každý čin se počítá, a že vše je důležité. (Augustin Grefa, zakladatel spolku Život postaru)

Život postaru je organizace založena v roce 2012. Zakladatelé jsou indiánský léčitel Agustín Grefa (Ekvádor) a jeho manželka Michaela Grefa (ČR), kteří se svými dětmi žijí mezi Českou republikou a Ekvádorem. Posláním organizace je dialog kultur a ochrana indiánské kultury a moudrosti, společně s ochranou území ekvádorského pralesa, které je nezadržitelně devastováno těžaři. Během své existence dosáhl Život postaru mnoha významných úspěchů a přinesl řadu pozitivních změn (viz. co jsme doposud udělali)


Jakému problému čelíme

Pralesní škola Sachawa i podstatná část území komunitní chráněné oblasti Ruku Samay je ohrožena nelegální těžbou zlata, která probíhá na řece přímo nad komunitou. Pro těžbu zlata těžaři používají rtuť a kyanid. Obě jsou velmi nebezpečné látky, které kontaminují jak půdu, tak řeku, která protéká územím, o který spolek Život postaru pečuje.

S pomocí lidí, kteří spolek Život postaru v České republice podporují, se podařilo zachránit v roce 2023 další významnou část pralesa. Těžaři se však nevzdávají a abychom celé údolí a zdraví dětí ochránili, je třeba zajistit, aby i poslední nechráněné pozemky nepadly do rukou těžařů.


Jak sbírka pomůže?

Naším cílem je zakoupit pozemky pro chráněnou oblast a zachránit je tak před těžaři a dalším postupem jejich strojů. Tím bychom nejen ochránili ekosystém a zabránili znečištění řeky, ale také poskytli bezpečný prostor pro pralesní školu Sachawa. Pralesní škola, která je právě v procesu legalizace, bude sloužit k tomu, abychom dali dětem vzdělání a nástroje k ochraně pralesa pro budoucí generace. Škola bude sloužit nejen místním indiánským dětem, ale i dětem z České republiky, které by během prázdnin chtěly poznat indiánskou kulturu. Společně s aktivitami Augustína a Míši v České republice bude sloužit ke vzájemnému porozumění a učení mezi naší českou kulturou a kulturou indiánskou. Jsme velmi vděční za každou formu podpory. Každý příspěvek, ať už malý či velký, nás posouvá blíže k našemu cíli. 


Partneři sbírky 1

DP175 Zachraňme prales

Pro platbu převodem využijte tento unikátní QR kód, nebo na účet 2302302388/5500 s variabilním symbolem 175.

Sbírku již podpořilo 19 dárců

„Držím palce “
121 € — Soňa Dragounová před měsícem

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Díky za odvahu a sílu, a naději kterou lidem dáváte ♥️“
37 € — Tereza před 2 měsíci

909 Kč — Petr a Svatava před 2 měsíci

„jsme s Vami“
20 € — Martin Hoffmann před 2 měsíci

„DAR“
252 Kč — Jana před 2 měsíci

10 € — pacome před 2 měsíci

„Děkujeme“
12 € — Anonymní dárce před 2 měsíci

„❤️“
21 € — Silvia Herianová před 2 měsíci

„ak budeš robiť každé dielo tak, akoby bolo posledné v tvojom živote, cieľavedome a bez zarytého odporu k príka- zom rozumu, bez pokrytectva, nesebecky.“
21 € — Anonymní dárce před 3 měsíci