Zachraňme ekocentrum Dotkni se křídel - Solovický dvůr!

Trutnovsko / Sbírku organizuje Dotkni se křídel z.s

Zachraňme ekocentrum Dotkni se křídel - Solovický dvůr!

0 %

Vybráno 12 045 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -1055 dnů
Sbírka byla ukončena 24. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Dravci, sovy, daněk, divoká prasata, koně a psi. O naše zvířecí klienty se staráme bez ohledu na pandemii. Nejde je strčit do regálu a čekat až vše pomine. Zároveň musí být naše centrum kvůli vládním opatřením uzavřené, nemáme tak žádné příjmy. A kompenzace? Nemáme nárok.

V současné době jsme v situaci, kdy nám došly veškeré zásoby a dostáváme se do velkých finančních a hmotných obtíží i s provozem. Veškeré naše plány na rozšiřování a budování ztroskotaly. Soustředíme se na obživu jak zvířat, tak nás.

Bojujeme ze všech sil o přežití. Vše financujeme z vlastních zdrojů – z manželova platu. Abychom nemuseli „zavřít krám“, vzal práci dřevorubce, i přestože má za sebou operaci srdce.

Bohužel plat nestačí pokrýt potřeby nás a centra současně. Bydlíme na samotě, bez inženýrských sítí.

Naše životy jsme zasvětili zvířatům a dětem. Rádi bychom v tom pokračovali i dále. Bez pomoci to ale nezvládneme.

Moc děkujeme za pomoc.

 

Dotkni se křídel, z. s.

Náš malý spolek se zaměřuje na ochranu životního prostředí, osvětu mezi veřejností, a hlavně na školách, domovech a jiných akcích. Máme také program určený pro děti i dospělé s hendikepem.

Lidé přichází do kontaktu se zvířaty, které pro tento účel vychováváme. Snažíme se ze všech sil budovat zázemí všem zvířatům i návštěvníkům na naší základně a registrovaném Ekocentru v obci Vlásenka Česká Metuje.

 

Jaro 2021 v ekocentru

05. 05. 2021

Je tu dlouho očekávané jaro.Konečně se nám prodlužuje den,avšak stále díky opatřením ohledně Covid - 19 nejedeme dle našich představ.Školy a školky jedou za přísných hygienických podmínek,rodiče se bojí. Akce pro veřejnost jsou stále v nedohlednu.I přesto jsme přijali do ekocentra další dva sirotky. Malého divočáka Kačenku a lišku Fíbí.Nemáme to srdce nechat je na pospas osudu.Tyto naše mimina ,a nejen je můžete sledovat na našich FB stránkách.

Rozhovor pro časopis 3/2021

12. 03. 2021

Krásný článek ze života o nás právě vyšel.Přečíst si jej můžete niže.Moc za něj děkujeme.Také moc děkujeme všem,kterým není lhostejný osud nejen nás,ale hlavně našich miláčků.

Sbírku již podpořilo 27 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

256 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Tomáš Pavel před 3 lety

222 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

310 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 015 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

75 Kč — Lenka před 3 lety