Vybavení dílny pro kluky a holky s autismem

Havlíčkův Brod / Sbírku organizuje AUTIS-HB z. s.

{}
0 %

Vybavení dílny pro kluky a holky s autismem

Vybráno 2 325 Kč z 30 000 Kč
Zbývá 60 dnů
8 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 03. dubna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Ve spolku AUTIS-HB se snažíme pomáhat rodinám, pochopit problematiku autismu a motivovat je v další práci s jejich dětmi.

Mezi rodiči jsou často samoživitelé, pro které je tato doba všeobecně velmi těžká. Pro děti a osoby s PAS či dalším duševním onemocněním nabízíme pravidelné terapie, nácviky, dílničky, výlety, společné vycházky, příměstské tábory, letní pobyty a další akce. V současné době registrujeme 48 rodin a přes 50 dětí a osob s PAS, ve věku 2 až 32 let.

Pracujeme jako dobrovolníci a spolek AUTIS-HB byl založen v Havlíčkově Brodě na jaře roku 2019 rodiči dětí a osobami s poruchou autistického spektra (PAS) z Havlíčkobrodska, kraje Vysočina a širokého okolí, kteří se pravidelně setkávali od roku 2016.

Pravidelně se u nás setkává skupina chlapců a děvčat ve věku 15 až 32 let, kteří se zatím pustili pouze do vypalování obrázků, obrazců do dřeva, tvoření vánoční dekorace z větví. Materiál si hledáme sami na společných vycházkách. Vidíme, že děti by se rády mnohem více zapojily do tvoření a vyrábění, a tak jsme se s rodiči shodli, že bychom jim chtěli otevřít další možnosti přiměřených edukačních aktivit, které jim rozšíří fungování v běžném životě. Rádi bychom jim dali možnost se pustit do větších projektů, jedná se především o práci se dřevem a přírodninami, kdy při samotné práci si procvičí jemnou i hrubou motoriku, budou muset více plánovat, komunikovat, spolupracovat s ostatními, což jim výrazně pomůže do následujících let, nebo v budoucnu při zapojení na trhu práce. Dalším pozitivním prvkem, je dobrý pocit z vyrobeného výrobku, ať samostatně vyrobeného, nebo s naší dopomocí dotvořeného, ať pro sebe, nebo jako dárek, či si jej prodají na plánovaných akcích nebo prostřednictvím internetu.

Jak sbírka pomůže?

Pojďme společně udělat radost chlapcům, dívkám i rodičům, kteří nás ve společných aktivitách podporují.

Výtěžek sbírky půjde na základní dílenské nářadí pro jednoduché práce, jak venku tak i v prostorách našeho spolku AUTIS-HB, a také na tolik potřebný materiál, aby bylo z čeho tvořit.

Společně s rodiči a dětmi jsme si povídali, co a jak bychom chtěli tvořit, s jakým materiálem budeme pracovat, a co se více naučit, jako například zvládnout drobné opravy v domácnosti (práce se dřevem, dřevotřískou, sádrokartonem, sádrování, vrtání, řezání větví, větviček, koleček k dekorování, výroba předmětů atd.)

Půjde tak převážně o běžné nářadí a AKU nářadí, pro použití kdekoliv v přírodě, nebo k opracování dřeva v AUTIS-HB z. s.

Z toho, co po nákupu nářadí zbyde pořídíme i materiál. Když se vybere více, než je cílová částka, tak budeme mít možnost pořídit o to víc materiálu, který dětem tak dobře poslouží na tvoření.

Budeme vám vděční za jakoukoliv částku i pomoc se sdílením

naší sbírky.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 6 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Jelikož mám téměř 9 letého vnoučka 💙🍀 nemluviciho Autistu s ADHD s mentálním postižením = VÍM , že KAŽDÁ korunka je DOBRÁ 😊 🍀 !“
253 Kč — Růžena Suchá před 2 týdny

„Zdravím silné kluky a holky! <3 <3 “
200 Kč — Zuzana Kořánová před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

122 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Ať vám práce v dílně přináší dobrou náladu!“
600 Kč — Pavla před měsícem