Vraťme děti ven s Rodinným centrem Hravě

Obrnice u Mostu / Sbírku organizuje Jitka Cingelová

{}

Vraťme děti ven s Rodinným centrem Hravě

0 %

Vybráno 0 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -110 dnů
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Vzala jsem si za cíl vymanit děti z virtuálního, digitálního, technologicky vyspělého světa, který přináší dnešní uspěchaná doba a vrátit jim tak možnost se rozvíjet po dětské a hravé stránce.

Možná jen nechci jít úplně s dobou, které se tak či onak nevyhneme. Jen se domnívám, že prostor ke hře bychom měli umět nabídnout našim generacím v jakékoliv době. Vést děti si vážit lidských hodnot jako je šťastná rodina, přátelství, láska, úcta, tolerance, vděk či pokora. Nezbytným cílem záměru je podporovat a vytvářet místo pro rodiny s dětmi, propojit všechny generace, trávit společně volnočasové aktivity a vrátit rodinu ven ke společnému trávení času a pozornosti k dětskému světu.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na terénní úpravu hřiště pro děti a jeho oplocení, pořízení dětského vybavení, vybudování WC a umývárny.

Společně vybudujeme venkovní prostranství plné dětských aktivit, rekvizit na hraní, domečků, pískoviště, pohybových aktivit a pomůcek, různých venkovních hracích zón pro ty nejmenší, ale i pro děti starší, které mají chuť si hrát zejména venku v rámci tvořivých dílniček – tvořit, malovat, vyrábět, a to vše svobodně, bez pravidel a jakéhosi školního zajetého stereotypu.

Dále bych k těmto aktivitám ráda připojila pohybovou činnost, taneční průpravu, divadelní činnost, výtvarné umění. K venkovnímu prostranství mám již pozemek.

Veškerou tuto činnost vykonávám já společně se sestrou, dále s kamarádkou – pedagogem s praxí v lesních a alternativních zařízeních. Velkou oporou mi je můj manžel, naše děti, které byly impulsem k tomuto rozhodnutí.

S pokorou přijímám jakoukoliv finanční pomoc pro splnění mého záměru.

Děkuji.