Vraťme děti ven s Rodinným centrem Hravě

Obrnice u Mostu / Organizer: Jitka Cingelová moc.liamg@avohcepatij

{}
0 %

Vraťme děti ven s Rodinným centrem Hravě

Amount raised 0 Kč of 200 000 Kč goal
Left -205 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 31. December 2023

Help by sharing

Vlastně ani nevím, kde přesně je začátek úvahy mého příběhu k důvodu ke sbírce .. snad u mě a svých vlastních dětí :) Ať sedím se svými dětmi venku nebo ve veřejných prostorách, ve městě či na vesnici, v CZ nebo v zahraničí, nemůžu se zbavit pocitu, že děti si už zapomněli jen tak hrát spolu, jednotlivě nebo s rodiči.

Doba je zvláštní a čas je vzácný, jen jakoby jsme v tom uspěchaném světě zapomněli na ty, co nám právě ten svět dělají hezčím - hravé děti. Ráda bych děti vrátila do hraní si s čímkoliv či na cokoliv, co naplňuje a dělá dítěti šťastnou mysl, rozvíjí ho v poznávání dětského i tak trochu dospělého světa, vede ho ke komunikaci, vzájemné toleranci, k lásce k přírodě, k nebojácnosti, ke kolektivnosti, k sebevzdělávání se, jen tak si prostě zase začít HRÁT a vlastně vymanit se tak trochu z "virtuálního, digitálního, technologicky vyspělého světa", který přináší dnešní uspěchaná doba a dětem bere možnost se rozvíjet po dětské a hravé stránce. Možná jen nechci jít úplně s dobou, které se tak či onak nevyhneme, jen se domnívám, že "prostor" ke HRANÍ bysme měli umět nabídnout naším generacím v jakékoliv době. Nezbytným cílem záměru je podporovat a vytvářet místo pro rodiny s dětmi, propojit všechny mezigenerace, trávit společně volnočasové aktivity a vrátit rodinu ven ke společnému HRANÍ a pozornosti k dětskému světu.

Založila jsem si rodinné centrum (spolek), jako zázemí mám vlastní menší nemovitost, ale záměrem a místem k mému záměru je zejména dostat děti hrát ven čili venkovní prostranství plné dětských aktivit, rekvizit na hraní , domečky, pískoviště, pohybové aktivity a pomůcky, různé venkovní hrací zóny pro nejmenší až po děti starší, které mají chuť si HRÁT zejména venku v rámci tvořivých dílniček (tvořit, malovat, vyrábět..) a to vše svobodně, v rámci vlastní dětské fantazie, tvořivosti a zručnosti, potřeby zapojit sebesamotného, bez "pravidel" a jakéhosi školkového či školního zajetého stereotypu. Dále bych k těmto aktivitám ráda připojila pohybovou činnost, taneční průpravu, divadelní činnost, výtvarné umění. K venkovnímu prostranství mám též vlastní pozemek.

Veškerou tuto činnost vykonávám já společně se sestrou, dále s kamarádkou - pedagogem s praxí v lesních a alternativních zařízeních. Velkou oporou mi je můj manžel, naše děti, které byly impulsem k tomuto rozhodnutí.

Sbírku bych použila na oplocení prostoru k záměru ( nemovitost a pozemek), rekultivace a úprava terénu pro záměr, vybudování WC a umývárny, nákladnější dětské vybavení.

S pokorou přijímám jakoukoliv finanční pomoc pro splnění mého záměru.