Usnadněme Erikovi cestování, usnadněme mu i život

Brno, Nový Lískovec / Sbírku organizuje Martina Sheryová

{}

Usnadněme Erikovi cestování, usnadněme mu i život

0 %

Vybráno 2 000 Kč z 169 184 Kč
Zbývá -654 dnů
Sbírka byla ukončena 30. června 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Dobrý den, jsem babička 9letého handicapovaného chlapce Erika. Jeho postižení je kombinované – chybějící chromozom, autismus i ADHD. Vnouček je v mé péči od roku 2016. Jeho rodiče o něj již neprojevují zájem. Je to tedy tak, že jsem na vše sama. 

Starat se sama o svého handicapovaného vnoučka je radost, ale zároveň to přináší i spoustu starostí. Potýkáme se kvůli tomu s tíživou finanční situací.

 Chtěla bych pro Erička jen to nejlepší, ale vše jemu potřebné mu bohužel sama dopřát nemohu. Z důvodu jeho diagnózy již od roku 2017 průběžně na úřadech žádám o motorové vozidlo, ale bez úspěchu – jakožto mentálně (a ne fyzicky) postižený prý nemá Erik nárok. Realita je bohužel ale taková, že denně jezdíme MHD (škola, rehabilitace, lékaři, nákupy...) a je to velmi psychicky i fyzicky náročné, jak pro Erika, tak i pro mě. Potýkáme se občas s nevhodnými okolními reakcemi a Erika také toto rušné prostředí hromadné dopravy umí pěkně rozhodit.

  Erikova škola je navíc hodinu cesty od našeho domova.

 Proto bych tedy touto formou ráda požádala o Vaši pomoc i zde, již máme založenou jednu sbírku na auto na Patronu dětí s částkou 200 tisíc Kč. Touto formou bych ráda vybrala další potřebnou část, která je na vůz třeba – tedy 162 680 Kč. Auto velmi uleví naší situaci.

 Budeme vděčni za jakýkoliv příspěvek, moc si Vaší podpory vážíme.

Sbírku již podpořilo 1 dárců

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety