Tomíkova cesta k samostatnosti

Olomoucký kraj / Sbírku organizuje Andrea Plachá

{}

Tomíkova cesta k samostatnosti

0 %

Vybráno 109 282 Kč z 108 000 Kč
Zbývá -1202 dnů
Sbírka byla ukončena 11. února 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Tomík se narodil jako zdravé miminko. Alespoň jsme o tom byli přesvědčeni do té doby, než mu byly 3 měsíce a my jsme začali tušit, že něco není v pořádku. Absolvovali jsme nespočet různých vyšetření a návštěv specializovaných zařízení. Trvalo několik měsíců, než k nám přišla ta nejhorší zpráva v našem životě. Tommy se narodil se vzácným mozkovým onemocněním zvaným lisencefalie, které jej velmi omezuje v běžném životě.

Poruchy funkce mozku spojené s touto diagnózou jsou natolik závažné, že je Tomík zcela nesoběstačný a vyžaduje intenzivní celodenní péči.

Proč nás osud vystavil tak těžké životní zkoušce jsme se nikdy nedozvěděli, všechna genetická vyšetření nikdy nic nepotvrdila. Začali jsme se soustředit na to, jak nejlépe Tommymu pomoci a posunout ho v jeho vývoji, jak nejvíce to bude možné. Náš život nabral jiný směr, začali jsme cvičit Vojtovu metodu a Tommyho dětský pokojíček se začal čím dál více podobat tělocvičně.

Postupem času se ukázalo, že pravidelné cvičení a speciální terapie Tomíkovi velmi prospívají. Z ležícího dítěte, které zrakem nevnímalo skoro nic, je nyní veselý aktivní klučina, který se zajímá o svět okolo sebe, naučil se sedět, lézt a nyní i postavit se na vlastní nohy. Nedávno se pokusil o své první nesmělé krůčky. I když dle slov lékařů tento okamžik neměl nikdy nastat. Ten den byl jeden z nejšťastnějších v mém životě.

I přes těžký hendikep se umí Tommy radovat ze života a díky pravidelným terapiím a rehabilitacím se pomalu učí být nezávislý. A radost v jeho očích, když sám něco dokáže, mě vždy jen ujistí v tom, jak moc je Tommy šťastný, že jsme to nevzdali.

Ačkoliv jsou neurorehabilitace součástí a zároveň nutností naší rutiny, nejsou pro nás kvůli vysokým nákladům samozřejmostí. Na péči o Tomíčka jsem zůstala sama a kvůli náročné péči si zatím nemohu dovolit chodit do zaměstnání.

Tomík je celý můj život a jsem odhodlaná pro něj udělat cokoliv bude v mých silách a možnostech. Mým snem je dopřát Tomíkovi kvalitní a důstojný život s co největší mírou soběstačnosti. Cvičení a terapie ho budou provázet možná celý život, ale největší progresy jsou v dětském věku a čas se zastavit nedá. Proto se obracím na Vás s prosbou o pomoc.

Srdečně děkuji za jakoukoliv finanční pomoc, která pomůže Tommyho posunout v jeho nelehké cestě. Věřím, že jednou bude Tommy schopen důstojného života, k čemuž mu neurorehabilitace mohou významně pomoci.

Poděkování úžasným dárcům

29. 01. 2021

Ráda bych poděkovala všem dárcům, lidem s velkým srdcem, kteří Tomíčka podpořili. 🙏❤ Díky Vaší pomoci může Tommy pokračovat v rehabilitacích, které jej posouvají vpřed. Díky nim, se učí být nezávislý a čím dál více objevuje svět ve stoje. O tom se nám ani nesnilo. Pro mě jako milující mámu je to nesmírná dávka emocí a vděku, a díky Vám se naše sny stávají skutečností.

🍀Vybraná suma pokryje náklady na pravidelné rehabilitace v soukromém centru na 6 měsíců a do konce sbírky nám ještě nějaký čas zbývá. Rádi bychom tedy ve sbírce pokračovali, protože pravidelnost je pro Tomíka nesmírně důležitá, aby dosavadní pokroky nepřišly nazmar. Srdečně všem děkuji za každé sdílení či podporu. A všem přeji hlavně zdraví. 🍀🙏❤

S úctou a velkým vděkem Andrea Plachá

Děkujeme

23. 12. 2020

Dobrý den,

velmi bych chtěla poděkovat všem úžasným dárcům, kteří doposud Tomíčkovi přispěli na rehabilitace, které jsou pro něj nesmírně důležité. Všem Vám srdečně moc děkuji.

❤ Prožijte pokojné a požehnané vánoční svátky. Ze srdce Vám přejeme, abyste v průběhu blížících se Vánoc, našli každý kousek něčeho, co potěší a pohladí Vaši duši 💫

Přejeme Vám krásné Vánoce🎄❤

Sbírku již podpořilo 101 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Skvělé pokroky, pokračujte“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přeji hodně štěstí a spoustu síly 🍀🍀✊✊“
1 221 Kč — Hana, Soutice před 3 lety

„Hodně sil a štěstí 🍀“
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Drž se, chlape, hodně sil Tobě i rodičům!“
373 Kč — Jirka M. před 3 lety

„Malý krok pro lidstvo , óóóbrovský krok pro Tebe :-)“
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Moc a moc vás obdivujeme a držíme vám palce“
2 112 Kč — Marketa před 3 lety