Teovy první krůčky v životě

Praha / Sbírku organizuje Eva Jamrichová moc.liamg@aksirmaj.ave

{}
0 %

Teovy první krůčky v životě

Vybráno 232 967 Kč z 220 000 Kč
Zbývá -2 dnů
106 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 15. ledna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Mamince Evě se narodila dvojvaječná dvojčata Teodor a Vilma. Jako první se narodil Teodor. Porod proběhl v pořádku a děti neprovázely žádné zdravotní problémy. 

Zlom přišel po hospitalizaci v brněnské nemocnici, kdy byla chlapci stanovena diagnóza, která zahrnuje psychomotorickou retardaci, hypotonii, mikrocefalii a hypotyreózu. Následovaly další série vyšetření, které odhalily, že část jeho mozku se vyvíjí jinak, než je tomu běžné. Řešením, které povede ke zlepšení zdravotního stavu, by mělo být intenzivní cvičení. 

Finanční prostředky ze sbírky rodina použije na uhrazení tříměsíčního cvičení, které proběhne na Neurorehabilitační klinice AXON.

Teodorův příběh

Teodor přišel na svět společně se svojí sestrou Vilmou v 36. týdnu. Přestože byl o něco menší než jeho sestřička, nic nenasvědčovalo žádným zdravotním komplikacím. Jistý druh stagnace vývoje byl poprvé lékařsky zaznamenám až ve čtvrtém měsíci, kdy začal Teo zaostávat v psychomotorickém vývoji.

Na základě stagnace byl hospitalizován v DFN Brno, kde mu byla diagnostikována mikrocefalie, psychomotorická retardace, hypotonie a hypotyreóza. Po příchodu z nemocnice s ním maminka začala intenzivně cvičit Vojtovu metodu. Následně proběhla řada dalších odborných vyšetření, při kterých se objevilo, že Teo hůře vidí. Lékaři dále zjistili, že část jeho mozku se nevyvíjí tak, jak by měla.

Aktuálně má Teuško 16 měsíců a díky sérii intenzivních rehabilitací začíná přes všechny negativní prognózy lézt. Existuje tak velká šance, že bude jednou také chodit. To se ale neobejde bez pravidelného a intenzivního cvičení.

„Děkujeme všem dárcům za podporu. Díky vám má náš malý Teuško naději na to, že bude chodit,“ uzavírá maminka Eva.

Podarilo sa

15. 01. 2021

Veľmi ďakujeme všetkým darcom, ktorí prispeli na Teovu zbierku. Hlavne vďaka Vám môže Teo pokračovať v cvičení na neurorehabilitačnej klinike Axon. Veríme, že ďalšia séria intenzívnych cvičení Tea postaví na nohy a on spraví svoje prvé kroky. Ďakujeme. 

Partneři sbírky 1

Axon
Partnerem sbírky je neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 125 dárců

500 Kč — Anna H. před 2 dny

500 Kč — Elena B. před 3 dny

777 Kč — Stáňa před 4 dny

„Drzime palce“
1 221 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Držte se!“
1 200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Ahoj Evičko, hodně síly Tobě a celé Tvé rodině! Myslím na vás a přeji Teuškovi, ať se mu ty první krůčky brzy podaří. 🍀“
1 000 Kč — Silvie Suchánková před týdnem

1 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 221 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 000 Kč — Janka :) před týdnem

3 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

Další běžící sbírky

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka
382 %

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka

Školka pro Verunku
70 %

Školka pro Verunku

Strážci Plamene na podporu kultury
18 %

Strážci Plamene na podporu kultury