Teovy první krůčky v životě

Praha / Organizer: Eva Jamrichová moc.liamg@aksirmaj.ave

{}
0 %

Teovy první krůčky v životě

Amount raised 235 767 Kč of 220 000 Kč goal
Left -1284 days
107 % z původního cíle
The campaign has ended 15. January 2021

Help by sharing

Mamince Evě se narodila dvojvaječná dvojčata Teodor a Vilma. Jako první se narodil Teodor. Porod proběhl v pořádku a děti neprovázely žádné zdravotní problémy. 

Zlom přišel po hospitalizaci v brněnské nemocnici, kdy byla chlapci stanovena diagnóza, která zahrnuje psychomotorickou retardaci, hypotonii, mikrocefalii a hypotyreózu. Následovaly další série vyšetření, které odhalily, že část jeho mozku se vyvíjí jinak, než je tomu běžné. Řešením, které povede ke zlepšení zdravotního stavu, by mělo být intenzivní cvičení. 

Finanční prostředky ze sbírky rodina použije na uhrazení tříměsíčního cvičení, které proběhne na Neurorehabilitační klinice AXON.

Teodorův příběh

Teodor přišel na svět společně se svojí sestrou Vilmou v 36. týdnu. Přestože byl o něco menší než jeho sestřička, nic nenasvědčovalo žádným zdravotním komplikacím. Jistý druh stagnace vývoje byl poprvé lékařsky zaznamenám až ve čtvrtém měsíci, kdy začal Teo zaostávat v psychomotorickém vývoji.

Na základě stagnace byl hospitalizován v DFN Brno, kde mu byla diagnostikována mikrocefalie, psychomotorická retardace, hypotonie a hypotyreóza. Po příchodu z nemocnice s ním maminka začala intenzivně cvičit Vojtovu metodu. Následně proběhla řada dalších odborných vyšetření, při kterých se objevilo, že Teo hůře vidí. Lékaři dále zjistili, že část jeho mozku se nevyvíjí tak, jak by měla.

Aktuálně má Teuško 16 měsíců a díky sérii intenzivních rehabilitací začíná přes všechny negativní prognózy lézt. Existuje tak velká šance, že bude jednou také chodit. To se ale neobejde bez pravidelného a intenzivního cvičení.

„Děkujeme všem dárcům za podporu. Díky vám má náš malý Teuško naději na to, že bude chodit,“ uzavírá maminka Eva.

Podarilo sa

15. 01. 2021

Veľmi ďakujeme všetkým darcom, ktorí prispeli na Teovu zbierku. Hlavne vďaka Vám môže Teo pokračovať v cvičení na neurorehabilitačnej klinike Axon. Veríme, že ďalšia séria intenzívnych cvičení Tea postaví na nohy a on spraví svoje prvé kroky. Ďakujeme. 

Patrons 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

126 donations

“Převod eurových plateb”
2 800 Kč — Zahraniční dárci 3 years ago

500 Kč — Anna H. 4 years ago

500 Kč — Elena B. 4 years ago

777 Kč — Stáňa 4 years ago

“Drzime palce”
1 221 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Držte se!”
1 200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Ahoj Evičko, hodně síly Tobě a celé Tvé rodině! Myslím na vás a přeji Teuškovi, ať se mu ty první krůčky brzy podaří. 🍀”
1 000 Kč — Silvie Suchánková 4 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 000 Kč — Janka :) 4 years ago

Discover more

Zachraňme Vilíka – čas běží
108 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
44 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!
92 %

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!