Tatínek Zdeněk podlehl nemoci. Podpořme jeho rodinu

Klatovy / Sbírku organizuje Klatovský spolek vinařů, z.s. zc.liame@lervazirij

{}
0 %

Tatínek Zdeněk podlehl nemoci. Podpořme jeho rodinu

Vybráno 67 756 Kč z 62 400 Kč
Zbývá -13 dnů
109 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. listopadu 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Život 54leté maminky Moniky a jejího 7letého syna Dana z Klatov se naprosto změnil, když umřel jejich manžel a tatínek Zdeněk. Zděněk byl totiž nejen skvělý člověk a tatínek, ale také živitel rodiny, protože maminka Monika od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnu a je v částečném invalidním důchodu. Přivýdělkem je jí výuka hry na klavír a k tomu se navíc stará o svou maminku s rakovinu, která je částečně imobilní.

Zdeněk přinášel rodině příjem, díky kterému mohli zajistit chod domácnosti a platit Daníkovi kroužky. Navíc Dan miluje jízdu na kole a s tatínkem na něm už jezdit nemůže.

Výtěžek sbírky půjde na potřeby Daníka a speciální pomůcku – invalidní tříkolku pro maminku Moniku, aby malému Daníkovi stačila, když syn jezdí na kole.

Pojďme zajistit, aby s Daníkem mohla na cyklovýlety jeho invalidní maminka, která díky DMO nemůže na kole držet rovnováhu. Řešením by byla „tříkolka“ vhodná pro invalidy nejlépe elektrická.

Rodinná tragédie

Tatínek Zdeněk v roce 2019 onemocněl zánětem střev, kdy následně přišel o tlusté střevo a část tenkého, což vedlo k následné ileostomii – vývodu. I přes jeho zdravotní stav byl neskutečně statečný a vždy se snažil plně věnovat své manželce a synovi, se kterým často absolvovali cyklovýlety, které má Daník tak rád. Minulý rok se podařilo tatínkův zdravotní stav stabilizovat, o to větší to pak ale byla rána, když letos v květnu dostal zápal plic a měl velkou ztrátu bílých krvinek. Jediná možnost byla transplantace kostní dřeně, vhodný dárce se však nenašel a Zdeněk po několika týdnech zemřel.

Tatínka rodině už nikdo nevrátí, ale můžeme pozůstalé podpořit v těch nejtěžších momentech. Monika s Daníkem vám budou vděční za jakýkoliv příspěvek.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 59 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

10 000 Kč — Hájkovi před 2 měsíci

1 000 Kč — Jana Kučerová před 2 měsíci

777 Kč — Dalibor před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„20 dolarovka z akce Za vínem do lihovaru III..... :) “
505 Kč — Klatovský spolek vinařů, z.s. před 2 měsíci

„Zasíláme penízky z kasičky na akci Za vínem do lihovaru III. v Janovicích. Děkujeme moc všem, kteří přispěli! Mončo, drž se, jsme s tebou!“
5 166 Kč — Klatovský spolek vinařů, z.s. před 2 měsíci

„Pro splněný sen 🙌🏻🎹❤️“
3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„❤️“
3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci