Svět očima ve 2D: Pomozme Rozálce vidět naplno

Velké Svatoňovice / Sbírku organizuje Dominika Kuldová zc.manzes@avohcav.acmod

{}
0 %

Svět očima ve 2D: Pomozme Rozálce vidět naplno

Vybráno 441 566 Kč z 360 000 Kč
Zbývají 3 dny
123 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 26. července 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Dokážete si představit, že byste viděli okolní svět jen dvourozměrně? Pro malou Rozálku je to kvůli genetické poruše dennodenní realita. Lékaři kombinaci takzvaného syndromu kočičího křiku, mikrocefalie a hypotonie odhalili pár týdnů po narození. Holčička se proto se svým okolím dorozumívá jen kýváním hlavičkou a ukazováním, nepostaví se na vlastní nožičky, problém má navíc i s přijímáním stravy.

Příběh Rozálky

Už když Rozálka nedokázala po porodu sama přijmout mateřské mléko, bylo jejím rodičům jasné, že jejich dcera bude potřebovat speciální péči.

Nepomyslela bych si, že po porodu přijde ještě něco těžšího. A už zdaleka by mě nenapadlo, že to bude jen pár minut po něm. Vidět vlastní dítě, jak se nemůže napít, protože nemá na sání dostatečnou sílu, bylo mučení,“ popisuje Rozálčina maminka.

Přesnou diagnózu přinesla až série vyšetření ve čtyřech měsících. Ta odhalila kombinaci genetického onemocnění. Kvůli němu děvčátko nemluví, komunikuje pouze posunky – buď ukazuje na předměty, nebo kývá hlavou, aby vyjádřila souhlas či nesouhlas.

Neverbální komunikaci dále znesnadňuje zraková vada, která má negativní vliv na pohybování v prostoru – jednoduše řečeno, Rozálka vidí jen ve dvou rovinách. I přes to všechno je neustále dobře naladěná, miluje plavání, hipoterapii nebo výlety s rodinou. I díky tomu, že s holčičkou rodiče celou dobu cvičí Vojtovu metodu, malá princezna dělá neustále pokroky.

Možnost konečně vidět ve 3D by jí mohla přinést speciální operace očí. Ještě předtím je ale potřeba, aby se naučila vzpřímeně chodit – kvůli celkové anestezii by se totiž mohl ještě více zbrzdit její psychomotorický vývoj a tím oddálit šanci, že zvládne sama stát a pohybovat se.

Pro výuku správných pohybových vzorců si rodiče vybrali intenzivní léčbu v Neurorehabilitační klinice AXON. Ta by dívence měla dopomoci k tomu, aby konečně mohla vidět svět kolem sebe ve všech barvách i tvarech. Výtěžek pokryje 3měsíční léčbu.

Poděkování

Poděkování

13. 05. 2021

Krásný den vám všem, velice si vážíme podpory, kterou jste nám projevili a z celého srdce vám děkujeme. 🙏❤ Mnohokrát děkujeme i za krásné vzkazy, které nás vždy zahřejí na srdci a dodají potřebnou energii.

Neuplynuly ani 3 dny a cílová částka byla pokořena. Rozhodli jsme se nechat sbírku doběhnout, tak jak byla vypsaná. S narůstající částkou máme možnost koukat dál do budoucnosti a přemýšlet nad dalšími možnostmi jak Rozálce pomoci buď formou další rehabilitace, nebo nákupem nějaké zdravotní pomůcky.

😍❤ Ještě jednou vám všem děkujeme, s úctou a pozdravem Kuldovi

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 481 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před 14 hodinami

1 000 Kč — Pavla a Jan Černí před měsícem

288 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

373 Kč — Marcela Macková, Eliška Vokřálová před 2 měsíci

„Přeji Rozálce jen to nejlepší, hlavně štěstíčko, zdravíčko, úsměv na tváři i na dušičce a plno strážných andělů“
373 Kč — Michaela Týfová před 2 měsíci

„Přejeme Rozálce pokroky díky terapii a všechny moc zdravíme. Držíme pěstičky“
1 000 Kč — Vlasta Seidelová před 2 měsíci

„Hodně sil berušce. “
250 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„přeji hodně štěstí“
10 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Hodně sil 😇“
150 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Držím palce a hlavně zdraví 🙂“
500 Kč — Michal Š před 2 měsíci

Další běžící sbírky

Obnova Mateřské školy Hrušky
50 %

Obnova Mateřské školy Hrušky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
953 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Sandra, děti a jejich nový domov
75 %

Sandra, děti a jejich nový domov