Strážci Plamene na podporu kultury

Česká republika / Sbírku organizuje Nadační Fond Strážci Plamene na podporu kultury (NF Pomoci)

Strážci Plamene na podporu kultury

0 %

Vybráno 65 734 Kč z 212 000 Kč
Zbývá -1072 dnů
Sbírka byla ukončena 21. března 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Nemůžou zpívat a hrát pro lidi. Kultura pomalu ale jistě vyhasíná, a tak chceme zapálit symbolický oheň a vrátit do našich životů jiskru. 21.12.2020 se odehraje Vánoční koncert Varhana Orchestroviče Bauera na podporu umělců. Vždyť i oni potřebují trochu lásky. A právě proto vznikla iniciativa Strážci plamene.

Varhan Orchestrovič Bauer, šéf orchestru, se sám ocitl bez finančních prostředků. Následkem lockdownu začal montovat nábytek, aby uživil svou rodinu. Nyní se rozhodl uspořádat bez nároku na honorář koncert pro své kamarády – umělce a muzikanty ze symfonického orchestru, aby jim v tento vánoční čas pomohl.

Jak kdysi řekl manžel významné mecenášky Medy Mládkové, Jan Viktor Mládek: „Přežije-li kultura, přežije národ.“ Proto budeme 21.12.2021 zpívat a hrát z kostela U Salvátora v Praze a zapálíme katedrálu ohně, aby nám kultura a s ní i národ nevyhasnul.

Společně najdeme cestu z temnoty, dáme dohromady uhasínající jiskřičky naděje a spojíme je v jeden společný oheň. Oheň naděje.

Podpořte, prosím, umělce v nesnázích a Karel Janeček každý váš dar vynásobí zlatým řezem (každou darovanou stokorunu navýší Karel Janeček o 61,8 Kč). Pomozme si tedy teď všichni společně. Pomozme kultuře, aby její oheň nevyhasnul, aby i nadále mohla pomáhat vykřesat jiskru v očích nás všech.

Zapalme ohně, vatry, katedrály naděje a přidávejme do nich polínka a za každé z nich pošleme 21, 121 či 2021 korun na pomoc kultuře. V každém městě i vesnici se dá najít ostrůvek naděje a lidé, kteří takový oheň zapálí, i lidé, kteří do takového ohně přihodí větvičku či polínko. Staneme se tak všichni kooperativní společností, která znovu umožní zpívat a hrát a dávat naději žít.

Začínáme 21.12.2020 v 20:21 koncertem Varhana Orchestroviče Bauera se Symfoňákem a hosty. Vše můžete sledovat zdarma online na www.prima.tv

Věříme, že díky vaší pomoci bude možné podpořit umělce, kteří se vlivem epidemie Covid-19 dostali do těžké životní situace a přišli tak o práci. Váš příspěvek využijí na to, aby neztratili střechu nad hlavou a uživili své rodiny.

NA CO PENÍZE PŮJDOU BUDE Z VELKÉ ČÁSTI NA DÁRCÍCH. Díky hlasovací platformě Decision 21, kterou vyvinula nezisková organizace Institute H21, bude možné vždy 21. každého měsíce hlasovat mezi dárci, které projekty společně podpoříme.

Partneři sbírky 5

Michal Horáček

Patronem sbírky je spisovatel Michal Horáček.

varhan orchestrovič bauer

Patronem sbírky je Varhan Orchestrovič Bauer.

Pavel Šťastný

Patronem sbírky je grafik Pavel Šťastný.

Petr Bouška

Patronem sbírky je Petr Bouška.

Karel JANEČEK

Patronem této sbírky je Karel Janeček, který násobí příspěvky zlatým řezem.

Sbírku již podpořilo 36 dárců

Sbírku již podpořil Karel JANEČEK částkou 25 113 Kč.

Karel JANEČEK každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 80 984 Kč.

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Želmíra před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Hana před 3 lety