Stabilní zítřky pro samoživitelku Petru a děti

Zábřeh / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Stabilní zítřky pro samoživitelku Petru a děti

0 %

Vybráno 30 423 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -522 dnů
Sbírka byla ukončena 09. února 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem Petra Beranová a vychovávám sama dvě děti – dceru Lauru (13) a syna Tobiase (9). Životem proplouvám se vztyčenou hlavou, někdy jsou vody klidné, jindy jsou to peřeje. Momentálně prožíváme hodně náročné období, které trvá už od pandemie. Zavřely se školy, syn v té době chodil do první třídy a já s ním musela zůstat doma. Přišla jsem tak o práci. Nové zaměstnání si bohužel hledám neúspěšně.

Finanční situace se podepsala především na bydlení. Nezbývalo mi nic jiného, než se s dětmi uchýlit do azylového domu. Bydlení v azyláku má ale i své mouchy. Kdykoliv matka odchází, musí mít zajištěné hlídání dětí. Maminky tady mají svých starostí nad hlavu a nemůžete po nich vyžadovat, aby hlídaly i vaše děti. Je to prostě komplikace.

Přála bych si proto najít pronájem, který nám přinese zázemí a snad i brzkou stabilitu v podobě pravidelného příjmu ze zaměstnání.

Na dárce se obracím s prosbou o příspěvek na zaplacení kauce a jednoho nájmu pro snazší začátek. Bez podpory nejsem na kauci schopná našetřit... Vyřídila jsem si veškeré dávky, v součtu se jedná o 17 627 Kč. Každý si tak dokáže spočítat, že je pro mě úhrada kauce nereálná.

Aktuálně si dělám kurz pracovníka v sociální službě, abych zvýšila svou šanci si najít dobrou práci, která by mě jako bonus i bavila. V tomto oboru je na výběr práce dost. Doufám, že se mi i v tomto směru začne dařit.

Doporučení sociálního pracovníka

Jsem klíčová pracovnice paní Petry, která se velmi snaží změnit svou životní situaci a ráda by našla vlastní pronájem. Nejsou s ní žádné problémy, je nekuřačka, není hádavá a vždy s námi aktivně spolupracuje. O svě děti pečuje naprosto bez problémů. U dětí nejsou žádné výchovné problémy a ve škole mají také výborný prospěch. Když přijdu k paní Petře na byt tady u nás v azylovém domě, dýchá na mě příjemná atmosféra. Je vidět snaha dětem tvořit domov i z toho mála co má k dispozici. Byla bych velmi ráda, kdyby se jí podařilo najít vhodné bydlení pro sebe a její děti.

Sbírku již podpořilo 10 dárců

3 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Přeji Vám hodně zdaru, sil, odhodlání a radosti. Ať Vás Bůh provází.“
500 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Drzim palce!“
300 Kč — Katerina před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Hlavu vzhůru, držím palce!“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

20 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

3 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držím palce!“
500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety