Speciální terapie Snoezelen pro Barunku

Jilemnice / Sbírku organizuje Eliška Honková zc.liame@eavoknoh

{}
0 %

Speciální terapie Snoezelen pro Barunku

Vybráno 2 477 Kč z 82 400 Kč
Zbývá 21 dnů
3 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 11. února 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Barunka a hned v prvních minutách jsem musela bojovat o život. Brzy se ukázaly další závažné komplikace – krvácení IV. stupně, které zasahovalo i do očiček, přidal se hydrocefalus (nadměrné hromadění mozkomíšního moku v mozkových komorách) a musela jsem podstoupit operaci. Do života jsem si odnesla diagnózu dětská mozková obrna – spastická kvadruparéza.

Když si mě maminka poprvé pochovala, bylo mi už 40 dní. Byl to velmi silný zážitek pro nás všechny. Začala etapa starostí, lékařských prohlídek a hledání cesty, jak zlepšit můj zdravotní stav.

S vaší pomocí bych chtěla vybrat penízky na speciální terapii Snoezelen, která podněcuje k aktivitě a má pozitivní vliv na můj vývoj.

S maminkou chodíme také na plavání, docházíme na canisterapii a muzikoterapii, v létě jezdíme na hipoterapii, která mi moc pomáhá na uvolnění těla, na vzpřimování hlavičky s opřením ručiček. K mému uzdravování navštěvujeme také lázně a jezdíme i do soukromých center, dříve Sarema Liberec, momentálně jsme na prvním pobytu v Ostravě.

Začínám si hrát s prstíky na obou ručičkách, říkám slabiky máma, bába, fuj, mňam a dva. Podaří se mi přetočit na bříško, ale dá to moc práce. Pohyb mám omezený nezpevněným krčním svalstvem, proto se mi na bříšku moc nelíbí a nedaří se. Přitom bych už tak ráda seděla a plazila se!

Minulý rok jsme se odstěhovali od tatínka a jsme na všechno jen dvě – já a maminka. Jelikož je maminka samoživitelka, vše platí z příspěvku od nadací a od sociálního úřadu.

Budeme dál bojovat, aby ze mě byla zdravá holčička, na které bude minimálně vidět, čím jsem si prošla. Moc děkujeme, že nám s tím pomáháte.

O terapii

Snoezelen-MSE je koncept, který ovlivňuje a kompletuje nejrůznější druhy terapií na psychosenzoneuromotorickém podkladě a umocňuje jejich účinek. Speciálně vytvořené prostředí evokuje situace a simuluje prostředí (například se můžeme ocitnout v lese, u moře apod.), které podněcuje k činnosti a aktivitě. Proškolení a zkušení terapeuti, dokážou motivovat klienty k výkonům, o kterých odborníci netušili, že jich kdy budou schopni.

Zdroj: https://verheul-centre.com/Canisterapie pro Baru velice přínosná

Canisterapie pro Baru velice přínosná

20. 01. 2021

Nejkrásnější pohled je na spokojené dítě při terapii

Sbírku již podpořilo 5 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před 3 hodinami

„držím pěsti“
400 Kč — Jiři Odvárko před 4 hodinami

500 Kč — Anonymní dárce před 5 hodinami

„jak více lze pomoct nemocnému dítě, než ho příjmout a podporovat....“
777 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

Další běžící sbírky

Domů i do stáje bez bariér
76 %

Domů i do stáje bez bariér

Školka pro Verunku
100 %

Školka pro Verunku

Strážci Plamene na podporu kultury
18 %

Strážci Plamene na podporu kultury