Speciální kočárek pro našeho Dominika s těžkým autismem

Vršovice, Louny / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Speciální kočárek pro našeho Dominika s těžkým autismem

0 %

Vybráno 63 006 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -85 dnů
Sbírka byla ukončena 04. září 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Náš 9letý Dominik má těžký autismusADHD a mentální retardaci. Péče o něj je vzhledem k jeho duševnímu stavu velmi náročná. Neustále musí být pod dohledem.

Syn je fyzicky – tedy mobilně – v pořádku, to znamená, že na některé pomůcky, jako je speciální kočárek nemáme od pojišťovny nárok.

Domču milujeme, ale abychom o něj mohli i nadále pečovat a zároven si udržel alespoň kousíček kontaktu s okolním světem je pro nás právě tato pomůcka naprosto nezbytná. Nemáme hlídání, ani nikoho, kdo by nám pomohl. 10 let jsme nikde nebyli. Jediná možnost, jak jít aspoň trochu ven, je dojet někam autem, kde není moc lidí, ideálně nikdo a syna dát do kočárku a kousek se projít. Žijeme spolu s manželem a dcerou Klárkou (17 let), která studuje střední školu.

Hlavně pro dceru je to velmi obtížné. Domča je od narozeni velmi ukřičený, nespí a teď se přidala i agrese. Nemluví, je uvězněný ve svém světě a spousta věcí z našeho světa ho děsí. Potýká se s problémy s vyprazdňováním, musíme ho i sami krmit. Nikdy jsme nebyli společně na výletě, nic společně nemůžeme podnikat, ani třeba jen jít nakoupit. Syn tohle vůbec nezvládá. Jsem s ním pořád doma, když má dobrou náladu, zvládne být chvilku na dvorku. 

 Nemůžeme se sejít všichni v jedné místnosti, v Dominikovi se hned probouzí agrese, chce být u všech a u všeho, dcera se nemůže pořádně učit.

Jak nám sbírka pomůže?

Výtěžek této sbírky půjde právě na kočárek, který tolik potřebujeme.

Mimo dům není prakticky možné se bez kočárku hnout. Domča nikam nechce, nebo naopak utíká a vůbec si neuvědomuje nebezpečí, jakému se v mnoha situacích vystavuje. Pak se vzteká, je agresivní a hlasitě křičí. Když už tedy někam musíme, tak pouze autem a mimo auto používáme kočárek. Ten už je ale bohužel Dominikovi malý a potřebovali bychom proto urgentně již větší.

Cena za takový kočárek přesahuje 60 tisíc, jak jsme nedávno zjistili. Budu moc vděčná za každou částku, kterou nás podpoříte, jelikož sami to nezvládneme. Manžel pracuje, ale já jsem doma a musím o syna každý den na plný úvazek pečovat

Je to vyčerpávající a náročné, ale děláme, co můžeme. Nechtěli jsme nikoho „obtěžovat“, ale kočárek syn opravdu potřebuje a my to bez vás nezvládneme.

Děkujeme za každou pomocnou ruku.

 

Sbírku již podpořilo 85 dárců

„🧡“
3 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

20 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Prajem vsetko dobre“
121 Kč — Monika před 3 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

400 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

50 Kč — Aneta před 3 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci