Speciální kočárek pro našeho Dominika s těžkým autismem

Vršovice, Louny / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Speciální kočárek pro našeho Dominika s těžkým autismem

Amount raised 63 006 Kč of 60 000 Kč goal
Left -85 days
105 % z původního cíle
The campaign has ended 04. September 2023

Help by sharing

Dobrý den, moc bych vás chtěla poprosila o pomoc ohledně sbírky pro mého syna Dominika. Potřebovali bychom pro něj kočárek. Náš 9letý Dominik má těžký autismusADHD a mentální retardaci. Péče o něj je vzhledem k jeho duševnímu stavu velmi náročná. Neustále musí být pod dohledem.

Syn je fyzicky – tedy mobilně – v pořádku, to znamená, že na některé pomůcky, jako je speciální kočárek, nemáme nárok od pojišťovny.

 Nemáme hlídání, ani nikoho, kdo by nám pomohl. 10 let jsme nikde nebyli. Jediná možnost, jak jít aspoň trochu ven, je dojet někam autem, kde není moc lidí, ideálně nikdo, syna dát do kočárku a kousek se projit. Žijeme spolu s manželem a dcerou Klárkou (17 let), která studuje střední školu. Hlavně pro dceru je to velmi obtížné. Domča je od narozeni velmi ukřičený, nespí a teď se přidala i agrese. Nemluví, má velké problémy s vyprazdňováním, musíme ho i sami krmit. Nikdy jsme nebyli společně na výletě, nic společně nemůžeme podnikat, ani třeba jen jít nakoupit. Syn tohle vůbec nezvládá. Jsem s ním pořád doma, když má dobrou náladu zvládne být chvilku na dvorku. 

 Nemůžeme se sejít všichni v jedné místnosti, v Dominikovi se hned probouzí agrese, chce být u všech a a u všeho, dcera se nemůže pořádně učit.

Jak nám sbírka pomůže?

Mimo dům není prakticky možné se bez kočárku hnout. Domča nikam nechce, nebo naopak utíká a vůbec si neuvědomuje nebezpečí, jakému se v mnoha situacích vystavuje. Pak se vzteká, je agresivní a hlasitě křičí. Když už tedy někam musíme, tak pouze autem a mimo auto používáme kočárek. Ten už je ale bohužel Dominikovi malý a potřebovali bychom proto urgentně již větší.

 Cena za takový kočárek se pohybuje mezi 20-30 tisíci. Budu moc vděčná za každou částku, kterou nás podpoříte, jelikož sami to nezvládneme. Manžel pracuje, ale já jsem doma a musím o syna každý den na plný úvazek pečovat

Je to vyčerpávající a náročné, ale děláme, co můžeme. Nechtěli jsme nikoho „obtěžovat“, ale kočárek syn opravdu potřebuje a my to bez vás nezvládneme. Děkujeme za každou pomocnou ruku.

 

85 donations

“🧡”
3 000 Kč — Anonymous donor 3 months ago

20 000 Kč — Anonymous donor 3 months ago

“Prajem vsetko dobre”
121 Kč — Monika 3 months ago

252 Kč — Anonymous donor 3 months ago

400 Kč — Anonymous donor 3 months ago

777 Kč — Anonymous donor 3 months ago

100 Kč — Anonymous donor 3 months ago

100 Kč — Anonymous donor 3 months ago

50 Kč — Aneta 3 months ago

100 Kč — Anonymous donor 3 months ago