Školkovné pro malé šikovné bratříčky Lea a Samuela

Ústí nad Orlicí / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Školkovné pro malé šikovné bratříčky Lea a Samuela

0 %

Vybráno 16 998 Kč z 7 364 Kč
Zbývá -544 dnů
Sbírka byla ukončena 18. ledna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenujme se Lucia (28 let), sama vychovávám 3 děti: Samuela (5 roků), Lea (4 roky) a Veroniku (2 roky). Už tomu bude rok, co jsem opustila společnou domácnost s partnerem a otcem dcery. Byla jsem 6 měsíců na azylovém domě, během této doby jsem si za pomoci sociálních pracovníků zajistila dávky, proběhl soud o svěření dětí do péče a stanovení výživného na děti.

Poté jsem si našla byt a s očekáváním, že budeme šťastni a spokojeni.

To jsem netušila, že se vše obrátí. Při přehlášení dávek v městě, kam jsme se přestěhovali, mi vše bylo zamítnuto. K zamítnutí došlo z důvodu, že děti nemají přechodné pobyty v ČR, tak jsem pro děti pobyty zajistila. Jejich vyřízení trvalo další 2 měsíce. Měla jsem navíc zvýšené náklady za vyřízení této žádosti (cestování na Slovensko, do Pardubic, pořízení kolků na žádosti a fotky...). Doufala jsem, že na tom budeme již finančně lépe a budeme spokojeně žít.

Mezi tím synové nastoupili do školky a musela jsem začít hradit výdaje s ní spojené.

Další zamítnutí žádosti o dávky hmotné nouze

Znova jsem tedy žádala o dávky hmotné nouze, ale obdržela jsem rozhodnutí, že na ně nemám nárok, jelikož děti nemají ještě přechodné pobyty 3 měsíce v ČR. A aby to nebylo tak jednoduché, tak se nám rozbila lednička a došlo ke zvýšení nájemného kvůli energiím. No a když nejsem osobou v hmotné nouzi, nemohu žádat o Mimořádnou okamžitou pomoc na ledničku, kterou si z příjmů nemohu pořídit.

Pobírám rodičovský příspěvek (10 000,-), přídavky na děti (1 800,-) a příspěvek na bydlení (7 600,-). Výživné na děti od otců nedostávám, a proto to řeším podáním trestních oznámení pro neplacení výživného. Z mého příjmu platím nájem 12 700,- a jen cestovné do školky nás vyjde na 1 200,-, dále pak školka pro Sama 880,- a školka pro Lea 1 480,-. Zbylých cca 3 140 Kč pak máme na uživení naší 4členné rodiny. Tedy na stravu, hygienu, oblečení, léky a další potřeby.

Proto bych chtěla s doporučením mé sociální pracovnice moc poprosit o pomoc se zaplacením školky pro oba sny na 3 měsíce. Moc by nám to pomohlo. V případě, že by se vybralo i více, tak finance použijeme na nákup ledničky.

Mockrát vám všem děkujeme.

Vyjádření sociální pracovnice

Finanční situaci zatím klientka zvládá velmi obtížně. Za dobu spolupráce došlo k navýšení nájemného i účtu za energie, a jelikož synové chodí do mateřské školky, má navíc také náklady na školku a dopravu do ní. Nezbývá ji dostatečné množství financí na stravu a tím, že podobu třech měsíců není možné žádat o dávky HN, je to náročné. Její finanční rozpočet je značně napnutý.

Paní pomáháme se zajištěním ošacení na děti do školky a na zimu. Spolupráce s klientkou je výborná, spoustu záležitostí je schopna si sama vyřešit. V současné době řeší, že otcové nehradí výživné, jak mají stanoveno v rozsudku.

Pro děti se snaží vytvořit spokojený harmonický domov.


Sbírku již podpořilo 6 dárců

10 000 Kč — pichlarchitects s.r.o. před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodne sil, drzime palce.“
2 000 Kč — R&N&M&M před 2 lety

„Držím palce“
1 221 Kč — Sam před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Drzim paste Lucka“
2 500 Kč — K. před 2 lety