Školka pro Verunku

Praha / Sbírku organizuje Lucie Klímová moc.liamg@amilk.eicul

{}
0 %

Školka pro Verunku

Vybráno 45 193 Kč z 65 000 Kč
Zbývá 9 dnů
70 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 26. ledna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Verunka a brzy oslavím druhé narozeniny. Ještě nosím plínky, začínám mluvit, moc ráda si zpívám, jsem takový malý dráček. Já a můj bráška Martin jsme předběžně svěřeni do péče tety Lucie a čekáme na soud, zda vyhoví její žádosti o pěstounskou péči.

Soudy si dávají celkem na čas a teta nedostává ani pěstounský příspěvek ani výživné. Nemůže pracovat, je se mnou doma, musí ale se strejdou Petrem platit nájem a živit svou rodinu, a tak tetu napadlo, že bych mohla začít chodit do školky.

Vybrala školku, kde se cítím bezpečně, je tam milá atmosféra, věnují se tam dětem po všech stránkách. S vaší pomocí bychom chtěli vybrat peníze na zaplacení zápisného a 3 měsíců školkovného. Mezitím bude mít teta možnost pracovat a snad jí bude přiznán i příspěvek.

Maminka od nás odešla a našla si jiného přítele. Můj táta hodně pracuje, platí za maminku a sebe dluhy, je v insolvenci, má noční směny a nemá možnost o nás pečovat. Rodiče nás ale navštěvují.

Soudy si nás ale přehazují jako horký brambor a kvůli byrokratické kličce nemá na předpěstounský příspěvek nárok. Nebyla informována patřičným OSPOD, že musí zažádat souběžně či před žádostí o předběžné svěření do péče, požádala o pěstounskou péči celých 14 dní po a tím pádem na příspěvek – světe div se – nemá nárok.

To, že pečuje najednou o dvě děti navíc, musela upravit domácnost, pořídit pro nás vybavení a oblečení, zaplatit bráchovi školku a u toho všeho skoro nemůže pracovat… nikoho nezajímá. Tedy, abych byla upřímná, má skvělé kamarády, kteří jí pomohli.

Pokud byste mi chtěli pomoct, abych mohla chodit do té milé školky s krásnou zahrádkou, angličtinou, písničkami, cvičením jemné motoriky, ale i té hrubší, stravou bez cukru a pečujícím přístupem, moc vám všem děkuji a teta Lucie též. 🙏

Sbírku již podpořilo 67 dárců

„Jsem na tom podobně. Žena utekla před zodpovedností a děti tu nechala. Jen nemám ty finanční starosti. Hlavně se nevzdát. Stojí to za to“
2 112 Kč — Anonymní dárce před 17 hodinami

2 000 Kč — Anonymní dárce včera

500 Kč — Anonymní dárce včera

121 Kč — Anonymní dárce včera

1 000 Kč — Růžkovi včera

121 Kč — Anonymní dárce včera

„Držím palce, ať nasbíráte 100% a malá může do školky“
500 Kč — Katka včera

5 000 Kč — Anonymní dárce včera

121 Kč — Anonymní dárce včera

121 Kč — Anonymní dárce včera

Další běžící sbírky

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka
382 %

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka

Školka pro Verunku
70 %

Školka pro Verunku

Strážci Plamene na podporu kultury
18 %

Strážci Plamene na podporu kultury