Školka pro Verunku

Praha / Sbírku organizuje Lucie Klímová

{}

Školka pro Verunku

0 %

Vybráno 66 400 Kč z 65 000 Kč
Zbývá -1124 dnů
Sbírka byla ukončena 26. ledna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Verunka a brzy oslavím druhé narozeniny. Ještě nosím plínky, začínám mluvit, moc ráda si zpívám, jsem takový malý dráček. Já a můj bráška Martin jsme předběžně svěřeni do péče tety Lucie a čekáme na soud, zda vyhoví její žádosti o pěstounskou péči.

Soudy si dávají celkem na čas a teta nedostává ani pěstounský příspěvek ani výživné. Nemůže pracovat, je se mnou doma, musí ale se strejdou Petrem platit nájem a živit svou rodinu, a tak tetu napadlo, že bych mohla začít chodit do školky.

Vybrala školku, kde se cítím bezpečně, je tam milá atmosféra, věnují se tam dětem po všech stránkách. S vaší pomocí bychom chtěli vybrat peníze na zaplacení zápisného a 3 měsíců školkovného. Mezitím bude mít teta možnost pracovat a snad jí bude přiznán i příspěvek.

Maminka od nás odešla a našla si jiného přítele. Můj táta hodně pracuje, platí za maminku a sebe dluhy, je v insolvenci, má noční směny a nemá možnost o nás pečovat. Rodiče nás ale navštěvují.

Soudy si nás ale přehazují jako horký brambor a kvůli byrokratické kličce nemá na předpěstounský příspěvek nárok. Nebyla informována patřičným OSPOD, že musí zažádat souběžně či před žádostí o předběžné svěření do péče, požádala o pěstounskou péči celých 14 dní po a tím pádem na příspěvek – světe div se – nemá nárok.

To, že pečuje najednou o dvě děti navíc, musela upravit domácnost, pořídit pro nás vybavení a oblečení, zaplatit bráchovi školku a u toho všeho skoro nemůže pracovat… nikoho nezajímá. Tedy, abych byla upřímná, má skvělé kamarády, kteří jí pomohli.

Pokud byste mi chtěli pomoct, abych mohla chodit do té milé školky s krásnou zahrádkou, angličtinou, písničkami, cvičením jemné motoriky, ale i té hrubší, stravou bez cukru a pečujícím přístupem, moc vám všem děkuji a teta Lucie též. 🙏

Poděkování

20. 01. 2021

Ahoj/Dobrý den všem. Sbírka se chýlí ke konci a já vám všem chci od srdce poděkovat. V dnešní těžké a komplikované době plné strachu a zákazů si o to více vážím vaší nezištné pomoci. Doufám, že každý jeden z vás, kdo pomohl či alespoň pomoci chtěl, bude též obdarován tím, čehož se mu nedostává.

My se snažíme, aby se Veronika měla hezky, žije se svým bratrem a naší rodinou, obklopena láskou a péčí.

Děkujeme.

Lucie Klímová s rodinou, Verunka & Martin

Sbírku již podpořilo 110 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Myslíme na Vás a držíme palečky!“
400 Kč — Michvoťáci z Janova před 3 lety

„Hodně štěstí Verunce“
500 Kč — Věra před 3 lety

„znesnáze21 slaví 1. narozeniny! “
2 320 Kč — znesnáze21 před 3 lety

„Verunka Verunce. Ať se daří “
412 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

273 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

3 500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety