Rozhodně se nevzdává! Auto pro vozíčkáře Jardu

Dvůr Králové nad Labem / Sbírku organizuje Jaroslav Syřiště

{}
0 %

Rozhodně se nevzdává! Auto pro vozíčkáře Jardu

Vybráno 322 100 Kč z 500 000 Kč
Zbývá 43 dnů
64 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 13. července 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Dobrý den,

jmenuji se Jarda, je mi 45 let a bydlím ve Dvoře Králové nad Labem. Obracím se na Vás s velkou prosbou a s žádostí o pomoc.

25. října 2021 se změnil můj život.

V zápalu pracovního nasazení jsem utrpěl úraz. Výsledkem pádu z lešení byla rozseklá hlava, zlomená ruka, zlomených šest žeber, propíchlé plíce, poškozený obratel na krku a pak už jen rozdrcené dva obratle s poškozením míchy páteře.

Diagnóza paraplegie. Následkem úrazu necítím tělo od prsou dolů.

Do osudného dne jsem byl sportovně aktivní, miloval jsem cestování a nejrůznější túry a pobyt v přírodě. Nyní se můžu pohybovat pouze na mechanickém nebo elektrickém vozíku. 

Jak sbírka pomůže

I přes pravidelnou rehabilitaci, kdy pracuji na zlepšování fyzické i psychické kondice a na nácviku soběstačnosti v rámci svých možností, jsem v mnoha činnostech každodenního života závislý na pomoci druhé osoby. V současné době cítím největší limity ve svobodě pohybu. Často potřebuju na nákup, úřady, k lékaři, za kamarády, na výlet a v neposlední řadě za sportem. Dále chci začít pracovat – jak mi to mé tělo umožní.

Vždy musím žádat o dopomoc druhou osobu, aby mne někam dopravila. Na to, že potřebuji asistenci během dne, si zvykám.

Ale rád bych se cítil aspoň v dopravování svobodně, tak jako běžný člověk, který kdykoli se rozhodne, nebo potřebuje někam vyrazit, tak může.

Téma auto jsem proto otevřel na sociálně rehabilitačním pobytu v Centru Paraple. Cílem byl nácvik přesunu za volant a zvolení ideálního ručního ovládání, které si budu muset nechat namontovat do zvoleného vozu. 

Finance na nákup vozu jsou omezené. Od úřadů dostanu příspěvek na koupi vozu, který ale není dostačující. Zvolit musím vozidlo, kde budou minimální investice na dalších sedm let. Výběr auta se bude odvíjet od výše prostředků, které se podaří nashromáždit. Proto chci tímto požádat o Vaši pomoc. Pokud byste mohli přispět a pomoci mě v této situaci, byl bych moc rád a vděčný. Jakákoli částka se počítá a pomůže

Na závěr moto nejen pro mě:

Nikdy se nevzdávej! Nikdy! Nikdy! Nikdy!

Děkuji za pomoc, Jarda

Sbírku již podpořilo 271 dárců

1 000 Kč — Andreja před 4 dny

„Dorovnávám...“
220 Kč — Lukáš Hauser před týdnem

„🤟“
666 Kč — Choze před týdnem

„Jardo držíme pěsti, drž se! “
2 112 Kč — Jirka a Markéta před 2 týdny

„Ať se daří 🍀🍀🍀 “
373 Kč — Michaela před 2 týdny

„Vím, jak to bráchovi usnadnilo život, přeji ti to samé! Myslím na Tebe a jsi statečný a silný to je moc důležitý, snad to klapne ❤️ “
1 000 Kč — Pája Žižková před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„🙂 Držím pěsti ✊🙂“
5 000 Kč — JAP před 2 týdny

„Držime palce“
500 Kč — Šárka škopova před 3 týdny