Radek to nevzdává a pojede ještě dál s přídavným pohonem!

Prostějov / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Radek to nevzdává a pojede ještě dál s přídavným pohonem!

0 %

Vybráno 55 130 Kč z 80 000 Kč
Zbývá -508 dnů
Sbírka byla ukončena 23. listopadu 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Zdravím všechny, kteří mi věnují chvíli k přečtení mého příběhu. Jmenuji se Radek a ze svých 45 let jsem již 12 prožil po pracovním úrazu na vozíku, ten přišel najednou a nečekaně a po dlouhém roce v nemocnicích a následných rehabilitacích, které trvají dodnes, jsem byl propuštěn s diagnózou kvadruplegik do nového života. Nic jsem nevzdal a stále bojuji, a i když jsem se se svou diagnózou naučil žít, jsou stále chvíle a okamžiky, kdy potřebuji pomoc.

Jednou z nich je pro mě nejvíc důležitá záležitost, a to být neustále v pohybu. Což je naprosto esenciální jak pro mou fyzickou kondici a s tím spojený zdravotní stav, tak pro možnost žít aktivní život – ještě něco v životě zažít a vidět. Miluji jezdit do přírody, na výlety, cestovat, chytat ryby. To jsou mé koníčky.

Mám rodinu, děti, všichni mi pomáhají, ale právě díky nim bych si přál být samostatný, co nejvíce to lze.

Když narazíme na opravdu nepřístupný, nebo špatně přístupný terén, ani oni často na pomoc nestačí a já ani nechci, aby se z pěkného poznávání míst stala vyčerpávající aktivita pro mé blízké.

Výhody elektrického přídavného pohonu

V rehabilitačním centru Paraple, kam jezdím pravidelně, jsem objevil možnost přídavného kolečkapomocný elektrický pohon, který jde připojit na můj stávající invalidní vozík. A tak má toto zařízení moc mě a podobně postiženým, dát ten nejcennější dar – být ještě o krok samostatnější.

Po prostudování všech dostupných možnosti různých firem, a tedy i různých cenových nabídek, jsem byl nucen si přiznat, že na takovou částku, nemohu ve svém stavu ani s pomocí rodiny dosáhnout.

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl oslovit formou této sbírky o pomoc vás. Prosím, pomozte mi žít plnohodnotný život, nebo se mu alespoň co nejvíce přiblížit.

Jakékoli vaší pomoci si budu nesmírně vážit.

Děkuji.

Sbírku již podpořilo 86 dárců

555 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Tady máte pane “
100 Kč — Ondřej před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Vela stastia 🍀“
500 Kč — Zuzana před rokem

777 Kč — Václav Vacovský před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Drzim vsechny pesti :) “
252 Kč — Mili Ch před rokem