Přispějte na opravu domečku pro nevidomé klienty s vodicím psem

Praha / Sbírku organizuje SONS, Středisko výcviku vodicích psů

{}

Přispějte na opravu domečku pro nevidomé klienty s vodicím psem

0 %

Vybráno 39 069 Kč z 190 000 Kč
Zbývá 41 dnů
Sbírka byla ukončena 16. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme SONS, Středisko výcviku vodicích psů a věnujeme se výcviku vodicích psů a poskytování sociálních služeb nevidomým klientům.

Součástí naší práce je předávání psů a zaškolování klientů v práci se psem. Klienti pobývají po dobu předávání v tvz. domečku, který byl postaven v roce 1997. Teď nám pomalu, ale jistě, dosluhuje, dá se říct: „Padá nám i klientům na hlavu.“

V domečku tráví čas také nevidomí klienti, pokud potřebují ubytování v Praze z důvodu zdravotních kontrol, nebo vyřízení jiných administrativních záležitostí.

Ještě před pandemií COVID-19 se nám podařilo z vlastních prostředků zajistit opravu střechy, aby nedocházelo k zatékání do pokojů a ničení omítky. V opravě fasády nám už zabránil covid. Sice jsme toto období zvládli, ale úspory na opravu omítky jsme vyčerpali. Při současné hospodářské situaci a nárůstu cen energií i stavebních prací se záměr opravit domeček vzdaluje do nedohledna.

Stavební firma, se kterou jsem měli dohodu o opravě již před covidem, nám vyšla vstříc tím, že práce provede bez marže. I tak je rozpočet na opravu 190 000 Kč. 

Přispějte prosím na opravu domečku a pomozte zajistit klientům i pracovníkům střediska příjemnější prostředí pro jejich pobyt a práci! Moc děkujeme.

Sbírku již podpořilo 42 dárců

252 Kč — Petr Štěpnička před 2 hodinami

„Ať se Vám daří a domeček opravíte co nejdříve. “
200 Kč — Kristýna před 2 týdny

2 000 Kč — VM před 3 týdny

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 221 Kč — Romana Sedláčková před měsícem

1 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

400 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem