Přednáška s mlsnou tečkou pro klienty Nového domova

Karviná / Sbírku organizuje Dominik Plíhal

{}

Přednáška s mlsnou tečkou pro klienty Nového domova

0 %

Vybráno 6 705 Kč z 5 200 Kč
Zbývá -573 dnů
Sbírka byla ukončena 29. listopadu 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

„Bretaň je láska… a slaný karamel.“ Tak bychom mohli v jedné větě shrnout dojem, který jsme si odnesli z návštěvy tohoto mýty opředeného francouzského regionu.

Přáli bychom si, aby se do něj mohl vydat každý. Avšak ne všichni mají takové privilegium. A proto jsme rozhodli přetavit své zážitky z cest do podoby besedy a nabídnout ji klientům karvinského domova pro seniory.

Co se v karvinském Novém domově odehraje?

V plánu máme 90minutovou zážitkovou besedu s názvem Kouzelná Bretaň plná chutí. V první části účastníky seznámíme se sedmi inspirativními místy regionu. Ve druhé části jim nabídneme kulinářskou dílnu pod vedením zkušeného francouzského kuchaře, během níž se dozví, jak se vyrábějí nejtenčí palačinky na světě.

Jak sbírka pomůže?

Abychom mohli besedu uspořádat a nabídnout ji účastníkům zdarma, potřebujeme spolu s vámi vybrat částku 2 500 Kč, ze které uhradíme náklady spojené s kuchařskou podívanou. Dále bychom chtěli 2 500 Kč využít k uspořádání důstojné vánoční sešlosti, a případně i dalších společenských aktivit (vybereme-li obnos vyšší než 5 000 Kč).

Zážitkovou besedu hodláme uskutečnit 28. 11. 2022 v Novém domově Karviná, příspěvkové organizaci Moravskoslezského kraje. Sbírka poběží do 27. 11. 2022.

Komu pomůžeme?

Na besedu pozveme seniorky a seniory žijící v karvinském Novém domově. Předpokládáme, že besedy se účastní asi třicítka obyvatel domova, z nichž někteří mají chronické duševní onemocnění či demenci.

Jen v tomto roce pro své klientky a klienty pracovníci domova uspořádali desítky společenských aktivit, jako je pečení perníků, dámská jízda, promítání filmů, muzikoterapie, výtvarné a taneční dílny a další.

Věříme, že naše zážitková beseda obohatí letošní repertoár aktivit domova, a podpoří tak jeho obyvatele v aktivním trávení volného času a obohatí je o poznatky z bájné Bretaně.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ve sbírce plánujeme vybrat 5 000 Kč, které využijeme následovně:

Za 2 500 Kč nakoupíme a přepravíme suroviny potřebné k přípravě pokrmů pro 30 osob a zajistíme profesionálního kuchaře.

2 500 Kč použijí pracovníci Nového domova k uspořádání vánoční sešlosti pro své klientky a klienty.

Veškeré prostředky, které vybereme nad stanovenou hranici, poslouží k organizaci dalších volnočasových a společenských aktivit v Novém domově.

Kdo za sbírkou stojí?

Za nápadem akce, která je školním semestrálním projektem, stojí Dominik, student 3. ročníku programu Management v sociálních službách na Slezské univerzitě v Opavě a milovník francouzské kultury.

Za přípravu tradičních specialit odpovídá zkušený kuchař François, známý také jako Chef Nomade.

Nový domov Karviná, příspěvková organizace, je oficiálním příjemcem sbírky.

Co jako dobro-dárce obdržíte výměnou?

Po besedě vám zašleme poděkování s fotoreportem prostřednictvím Novinky.

Pokud nám zanecháte pro účastníky zážitkové besedy vzkaz, uveřejníme jej na posledním snímku prezentace.

Zahřejete svou vlastní karmu!

Poděkování všem štědrým dárcům

25. 01. 2023

V Novém domově v Karviné se snažíme o to, aby život našich klientů nepřestal být zajímavý a podnětný, a aby fakt, že s ohledem na svůj zdravotní stav museli opustit svůj domov, nebyl hendikepem, ale vnášel do jejich života ještě spoustu zajímavosti a radosti. Tak se zrodil třeba nápad, přinést našim klientům ochutnat kousek Francie a díky Nadačnímu fondu pomoci a jeho platformě znesnáze21, ale hlavně díky vám – štědrým dárcům se nám podařilo tuto akci zrealizovat.

28. 11. 2022 proběhla v našem domově 90minutová zážitková beseda s názvem „Kouzelná Bretaň plná chutí“. V první části se účastníci seznámili se sedmi inspirativními místy regionu. Ve druhé části se pak mohli zúčastnit kulinářské dílny pod vedením zkušeného francouzského kuchaře, během níž se dozvěděli, jak se vyrábějí nejtenčí palačinky na světě, a taky že Francouzi si palačinky dávají s oblibou na snídani se zavařeninou, nutellou, ovocem nebo jen zalité javorovým sirupem. A i naši klienti si mohli tuhle dobrotu ochutnat díky kuchaři Françoisa, který nejen zajímavě vyprávěl, ale i palačinky neúnavně vyráběl, tak aby se dostalo opravdu na každého.

Závěr roku vždy probíhá v krásné vánoční atmosféře a díky vašim darům si naši klienti mohli užít i bohatého občerstvení na různých předvánočních setkáních. K nim vždy patří příjemná atmosféra, předávání dárečků od rodin, Ježíškových vnoučat, ale také od studentů gymnázia z Karviné, kteří nám u této příležitosti přišli i zazpívat. To vše jsme si společně užili a všem moc děkujeme.

Myslím, že peníze vybrané Nadačním fondem pomoci pro podporu sociálních aktivizací klientů Nového domova, p. o. v Karviné byly plně využity pro svůj účel a přinesly našim klientům spoustu krásných zážitků, na které budou ještě dlouho vzpomínat. Děkujeme.

Helena Waclawiková - Vedoucí pro kvalitu a sociální práci

 

Poděkování

02. 01. 2023

Mockrát děkujeme všem dárcům za možnost uskutečnit besedu o Bretani!

Bez Vašich příspěvků a platformy znesnáze21 bychom nemohli událost uskutečnit, a přinést tak do karvinského Nového domova vůni palačinek a svěžích bretaňských vítr.

Část vybraných peněz (2 000 Kč) posloužila k uspořádání besedy. 200 Kč jste věnovali platformě znesnáze21, která pořádá řadu dalších solidárních sbírek.

Zbylou část (4 505 Kč) pracovníci domova využili na vánoční posezení se seniorkami a seniory. Věříme, že si jej náležitě užili a provonili pokoje domova napečeným cukrovím a ovocným punčem.

Ze srdce Vám jménem našeho bretaňského týmu přeji vše nejlepší do nového roku!

Dominik

Sbírku již podpořilo 21 dárců

„Skvělý nápad! Ať se všem Bretaň zalíbí tak jako nám! ✌🏼“
400 Kč — Veronika před 2 lety

„Ať se akce vydaří.“
252 Kč — Irena před 2 lety

„Pánové, držím palce a děkuji za to! 😉“
252 Kč — Lukáš Grochal před 2 lety

„Mějte se dobře!“
265 Kč — Pavel před 2 lety

„Nechť mají klienti krásné Vánoce ! “
300 Kč — A+P před 2 lety

„Bon Apetit! Milujeme karamel i palačinky, tak si to hezky užijte!“
399 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Ať si to babičky a dědové užijí! Moc hezký nápad. Držím palce. “
373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Pro babičky a dědečky ♥️“
350 Kč — Kristina před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anita z Hradce, srdcem stále na horách před 2 lety