Pomozte osamělým českým seniorům

Praha / Sbírku organizuje ADRA o.p.s.

0 %

Pomozte osamělým českým seniorům

Vybráno 373 Kč z 150 000 Kč
Zbývá 93 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Od malička viděl své rodiče pomáhat – sousedům, přátelům, i cizím lidem: na poli, v zahradě, při stěhování, malování. I teď, ve svých 80 letech, věnuje bývalý důlní zámečník Jan z Frýdku-Místku svůj volný čas druhým.  

Jako dobrovolník humanitární organizace ADRA si našel mnoho přátel mezi osamělými seniory, které rád bere na procházky kolem přehrady Olešná, zahraje si s nimi „Člověče, nezlob se” nebo jim donese nákup. Zkrátka jim na chvíli rozsvítí den.

Ta jiskra v očích, vděčnost a slova: „Pane Jendo, přijďte zas, budu se na vás těšit! mě pak provází celý den a dává mi radost a smysl života. Už celá desetiletí.  

Humanitární organizace ADRA má ve svých řadách na 4 000 dobrovolníků a dobrovolnic, kteří nezištně, bez nároku na odměnu, rádi věnují svůj čas druhým. Docházejí do domovů pro seniory, dětských domovů i do domácností k osamělým lidem. Dobrovolnictví koordinuje 15 dobrovolnických center, která pro dobrovolníky zajišťují pojištění, proškolení, supervize a další nezbytnou podporu. Vaše peníze umožní, aby dobrovolnické programy mohly pokračovat a v České republice ubývalo osamělých lidí.  

Děkujeme, že vám osudy druhých nejsou lhostejné. 

 

Sbírku již podpořilo 1 dárců

373 Kč — Pavel Olenič před 7 měsíci