Pomozte osamělým českým seniorům

Praha / Organizer: ADRA o.p.s. zc.arda@avokbelhc.ataner

0 %

Pomozte osamělým českým seniorům

Amount raised 625 Kč of 150 000 Kč goal
Left 123 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 30. June 2024

Help by sharing

Od malička viděl své rodiče pomáhat – sousedům, přátelům, i cizím lidem: na poli, v zahradě, při stěhování, malování. I teď, ve svých 80 letech, věnuje bývalý důlní zámečník Jan z Frýdku-Místku svůj volný čas druhým.  

Jako dobrovolník humanitární organizace ADRA si našel mnoho přátel mezi osamělými seniory, které rád bere na procházky kolem přehrady Olešná, zahraje si s nimi „Člověče, nezlob se” nebo jim donese nákup.  

Zkrátka jim na chvíli rozsvítí den. „Ta jiskra v očích, vděčnost a slova: ‘Pane Jendo, přijďte zas, budu se na vás těšit!‘ mě pak provází celý den a dává mi radost a smysl života. Už celá desetiletí.”  

Humanitární organizace ADRA má ve svých řadách na 4000 dobrovolníků a dobrovolnic, kteří nezištně, bez nároku na odměnu, rádi věnují svůj čas druhým. Docházejí do domovů pro seniory, dětských domovů i do domácností k osamělým lidem. Dobrovolnictví koordinuje 15 dobrovolnických center, která pro dobrovolníky zajišťují pojištění, proškolení, supervize a další nezbytnou podporu. Vaše peníze umožní, aby dobrovolnické programy mohly pokračovat a v České republice ubývalo osamělých lidí.  

Děkujeme, že vám osudy druhých nejsou lhostejné. 

 

2 donations

“Krasné svátky ❤️”
252 Kč — Petra 2 months ago

373 Kč — Pavel Olenič 1 year ago