Pomozte nám naplnit slib o Novém háru nemocným dětem

ČR / Sbírku organizuje Nové háro

{}

Pomozte nám naplnit slib o Novém háru nemocným dětem

0 %

Vybráno 176 248 Kč z 160 000 Kč
Zbývá -73 dnů
Sbírka byla ukončena 01. února 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Pomozte nám naplnit slib o Novém háru nemocným dětem…

Začtěte se do vzkazu, který posílá do nebe maminka dívky, která ve svých 19 letech dokázala víc, než mnoho z nás…  

 

Moje milovaná Markétko, 

 

více než pět let se snažím naplnit svůj slib, který jsem Ti dala jen pár chvil před tím, než jsi tento svět navždy opustila. Můj slib o tom, že Nové háro bude pokračovat a že bude plnit účel, kvůli kterému jsi jej založila. 

„Už jsi nemohla mluvit, a tak jsi jen zlehka přikývla a já ti utřela slzu, která ti stékala po tváři. Loučily jsme se spolu. Ty a já, dvě bytosti, navždy spojené poutem.“

Není vteřina, abych si na Tebe nevzpomněla. Vidím Tě všude, v každé hvězdě na obloze, v červánkách, když se večer stmívá, v duze na obloze…ve všem, co i díky Tobě zažívám.

 

Mrzí mě, kolik trápení a bolesti jsi musela zažít, mrzí mě, že jsem Tě nedokázala zachránit a nemohla to všechno vzít na sebe. Onkologické onemocnění bere lidem hodně a Tobě vzalo úplně všechno. Nám oběma. Přes ten krátký čas, který Ti byl dán, jsi mě ale naučila důležitou věc – Nikdy neztrácet naději. I díky ní jsem dokázala svoji obrovskou bolest ze ztráty Tebe, „přetavit“ v pomáhání a práci v Novém háru, přesně jak jsem Ti to slíbila, a dává mi to obrovský smysl.

 

Více než 220 onkologicky nemocných dětí se díky Tobě nemuselo trápit se ztrátou vlasů vlivem léčby chemoterapií. Je to přesně tak, jak jsi chtěla, jak jsi o tom vždycky mluvila: 

„Hlavně ať rodina za paruku nic neplatí, mami. Vždyť víš, jak jsme na tom byli finančně my, když jsem onemocněla, a ty jsi nemohla chodit do práce. Ty vlasy musí být pravé, lidské, aby se necuchaly tak jako ty umělé na mojí paruce z Číny, a taky ta síťka co přijde na hlavu, aby neškrábala… Pamatuješ, jak mi to vadilo.“

Pamatuji si i to, jak moc jsi plakala, když ses dozvěděla, že o to svoje krásné a dlouhé háro přijdeš… Tenkrát neexistovala možnost vlasy před léčbou ostříhat a použít do paruky tak, jako to dnes nabízíme my.


Teď je to přesně tak, jak sis to vždycky přála, Markétko. Každé z dětí s onkologickou diagnózou, které nám pošle žádost, dostane veškerý komfort. 

Přijedeme na vstupní konzultaci, změříme hlavu, domluvíme variantu paruky, vybereme účes a vlasy, které dostáváme od laskavých dárců. Vlásenkářka pak vyrobí naprosto unikátní a autentickou vlasovou náhradu, takže nikdo nic nepozná.

„Jenže za ruční práci a kvalitní výrobek se, Markétko, platí… A já prostě nemůžu a ani nechci dávat těžce nemocným dětem nekvalitní „šitky“, jak bys řekla… To by si nezasloužily ani ony, ani TY. Naštěstí, díky laskavým lidem, kteří se svým finančním darem podílejí na plnění tvého odkazu, se nám daří dávat dětem kvalitní paruky zdarma. Přesně, jak sis přála.“

 Jsi navždy součástí nejen mě, ale také Nového hára.


S láskou,

Tvoje mamina.

 

Podpořte i vy Markétčinu touhu pomáhat se ztrátou vlasů stejně nemocným dětem, jako byla ona…

 


Spolek Nové háro

Markétka založila Nové háro 12. 10. 2017. Po její smrti ho vede její maminka s ostatními nadšenci. K dnešnímu dni pomohli již více než 220 dětem! Jde o neuvěřitelný počet předaných paruk vzhledem k tomu, že samotná výroba jedné takové vlasové náhrady vyjde na více než 50 000 Kč. 

„Pojďte dětským klientům Nového hára umožnit projít léčbou důstojně. Podpořte prosím financování výroby paruk. Moc děkujeme.“

Nové háro je od roku 2020 držitelem ocenění Značky spolehlivosti: https://www.znackaspolehlivosti.cz

Díky tomu tak máte jistotu řádného, transparentního a prověřeného nakládání s přijatými finančními dary. 

 

Děkujeme.


Jak Nové háro vzniklo si můžete přečíst zde:

 https://noveharo.cz/jak-to-vsechno-vzniklo/


O vlas silnější: https://www.youtube.com/watch?v=lfO4MUYyTsY


Web: https://noveharo.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/noveharo/

Instagram: https://www.instagram.com/noveharo.cz/

E-shop: https://eshop.noveharo.cz/

Partneři sbírky 3

Lucie Bílá
Patronkou sbírky je Lucie Bílá.
Giving Tuesday

Sbírka je součástí Světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday.

Kafita.cz

Partnerem sbírky je e-shop https://kafita.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 218 dárců

45 Kč — Jana a Venda před 3 měsíci

„Pro lepší dny🍀“
1 221 Kč — Blanka před 3 měsíci

455 Kč — Jana a Venda před 3 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

5 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„<3 “
600 Kč — Marti před 3 měsíci