Pomozme Josefovi s vážnými zdravotními problémy vrátit se k aktivnímu životu

Pomozme Josefovi s vážnými zdravotními problémy vrátit se k aktivnímu životu
Vybráno 23 220 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -934 dnů
Sbírka byla ukončena 28. srpna 2022
Jmenuji se Josef a když to ještě šlo, pracoval jsem u vězeňské služby. Toto zaměstnání však v současné době vykonávat nemůžu, protože jsem v květnu 2019 utrpěl úraz nohy, při jehož léčení jsem byl konfrontován s dalšími zdravotními problémy.
Po úrazu jsem se léčil v nemocnici, kde mou léčbu podcenili a hrozilo mi, že o ni přijdu.
Následně se mi vytvořil vlivem velké zátěže defekt na pravé noze, který se zvětšoval a docházelo k zhoršování mého zdravotního stavu.
Nohy se nakonec podařilo zachránit, ale…
… ani tentokrát léčba neprobíhala tak, jak lékaři předpokládali. Později se zjistilo, že příčinou toho byl diabetes. Následkem dlouhodobě neléčeného diabetu mi byla diagnostikována také diabetická neuropatie. V minulém roce jsem prodělal těžkou formu covidu. Poté mě postihl infarkt, kvůli kterému jsem musel podstoupit operaci srdce. Za půl roku mě čeká druhá taková operace. Kvůli svým zdravotním problémům pobírám od roku 2021 invalidní důchod 2. stupně.
Vlivem úrazu nohy a prodělané sepsi se pohybuji těžko jen o dvou holích.
V současné době jsem evidován na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Užívám řadu léků, které mají nežádoucí účinky. Po užití léků jsem apatický a malátný, natékají mi nohy, často se potýkám s krvácením z nosu. Z důvodu diabetické neuropatie u mě došlo k poškození funkce a struktury nervů, kdy nejvíce mám poškozeny motorické nervy.
I když bych moc rád pracoval, mé zdravotní problémy jsou příčinou toho, že si práci nedokážu najít.
V současné době žiji sám, v době před úrazem a následnými vleklými zdravotními komplikacemi jsem bydlel s partnerkou a dvěma dcerami. S partnerkou jsme se vlivem mého nepříznivého zdravotního stavu rozešli a já musel odejít ze společného bytu. Abych vyřešil svou bytovou situaci, vzal jsem si u České spořitelny půjčku na byt i základní vybavení. Můj měsíční příjem se skládá z invalidního důchodu a renty, z čehož každý měsíc platím alimenty, splátku půjčky na bydlení a nájemné. Dalšími výdaji jsou doplatky za léky a podpůrné a náklady na dopravu k lékařům mimo mé bydliště. Po zaplacení všech nutných výdajů mi tak každý měsíc zbývá velmi malá částka na zajištění jídla a dalších základních potřeb.
Pomozte mi, prosím, s financováním nezbytných léků a potravinových doplňků, které zvyšují šanci na zlepšení mého zdravotního stavu.
Je tu naděje, že po rekonvalescenci po příští operaci srdce budu opět schopen chodit do práce. Děkuji za každý váš příspěvek, Josef.
Velký dík všem dárcům!
08. 09. 2022"Moc děkuji všem dárcům za finanční podporu v mé těžké zdravotní situaci. Věřím, že Váš štědrý finanční příspěvek na podpůrné prostředky a léky mi zdravotně pomůže a já se budu moct znovu postavit na nohy."
Josef
Sbírku již podpořilo 14 dárců
779 Kč — Anonymní dárce před 3 lety
1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety
606 Kč — Anonymní dárce před 3 lety
252 Kč — Anonymní dárce před 3 lety
215 Kč — Anonymní dárce před 3 lety
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety
„Pepi drž se.“
5 000 Kč — Josef Blažek, AK před 3 lety
1 000 Kč — Dáša a sigi před 3 lety
253 Kč — Anonymní dárce před 3 lety
1 500 Kč — Albi před 3 lety