Pomozme Janičce v boji s následky kómatu!

Hradec Kralove a okolí / Sbírku organizuje Hana Lacinová

{}

Pomozme Janičce v boji s následky kómatu!

0 %

Vybráno 661 725 Kč z 250 000 Kč
Zbývá -442 dnů
Sbírka byla ukončena 08. května 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Podpořme společně Janičku maminku 2 dětí, která pracovala jako redaktorka v Českém rozhlase – natáčela reportáže a zabývala se sociálními tématy v reportážích. Jeden okamžik změnil celý život Janince i celé rodině.

Začátkem října postihlo Janičku masivní krvácení do mozku.

Od října byla v kómatu. Nikdo nedoufal, že se ještě probudí. Lékaři hovořili o tom, že pokud vůbec přežije, nebude schopná normálního života. 

Stal se však velký zázrak. Janička se z kómatu probudila a rozhodla se bojovat.

Pro své 2 malé děti, pro manžela a snad i pro nás, kteří ji máme moc rádi.

To, co jí bude čekat dál, bude hodně těžké, a nejen Janička, ale i její rodina budou potřebovat ve svém životě mnohé změnit. Zázrakem Janička začala mluvit, pamatuje si a dělá pokroky. Čeká ji však ještě dlouhá cesta nákladné rehabilitační péče, kdy se bude učit znovu věcem, které jsou běžné pro zdravého člověka. To vše skýtá velkou nejen psychickou, ale i finanční zátěž pro rodinu. Proto vás chci poprosit, pojďme Janičku podpořit, aby mohla být zase co nejdříve v pořádku.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na nákladné rehabilitace.

Janinka je maminka 8letého Adámka a 7leté Terezky. Janička s manželem, který pracuje také v ČR, jeli natáčet externě reportáž, Janičce se udělalo špatně. Zavolali záchranku, už byla ale ochrnutá na polovinu těla, v tom dorazil lékař a další záchranka, a to už ani nemluvila.

Shluk cév v mozku opakovaně prasknul.

Přiznáme se, že jsme se se všemi přáteli velmi často modlili. Janinka se potýkala s problémy s pamětí, ale rozmluvila se, a nakonec nejenom česky, ale vzpomněla si i na angličtinu a znovu začíná mluvit anglicky. Na polovinu těla je stále ochrnutá.

Je v Kladrubech momentálně. Lékaři jsou ve svých prognózách opatrní, ale Janička je odhodlaná z Kladrub odejít po svém, a my všichni věříme s naprostou jistotou, že se to podaří.

Zanedlouho budu mít kulaté narozeniny a často mi kladete otázku, co bych si přála. Mám jediné přání. Pomoci Janičce Házové, mé kamarádce, ženě s velkým srdcem, ženě, která je v očích mnoha lidí skutečným andělem.

S Janičkou jsem se poznala, když jsem se přestěhovala do Hradce Králové z Jižní Moravy a založila zde Zdravíčko. Janička k nám chodila často nejen na nákupy, ale i pro rady až jednou mě pozvala do Českého rozhlasu, abychom spolu natočily reportáž. Vyvinula se z toho nejen krásná spolupráce, ale ještě krásnější přátelství. 

Janička pomohla ve svém životě mnoha lidem, ale nyní pomoc potřebuje ona. A tak jsem se rozhodla, že místo dárků k mým kulatým narozeninám, bych byla ráda, aby dostala dárek Janička. Prosím, splňte mi toto přání.

Děkuji.

Velká vděčnost vám všem...

08. 02. 2023

Z celého srdce vám všem, kteří jste přispěli a sdíleli příspěvek se sbírkou pro Janičku, děkuji. Vůbec jsem nečekala, jakou vlnu solidarity tato sbírka způsobí a chci vám za to moc poděkovat. Sbírka během dvou dnů překonala stanovený cíl.

Janička je strašně moc vděčná za vaši podporu a dává jí to sílu bojovat dál a nevzdávat se, i když ji často není do smíchu. Děkuji za všechny vaše vzkazy pro ni, děkuji, že vám na ni tak moc záleží.

Finanční prostředky jisto jistě využije pro svou léčbu, aby se mohla vrátit ke své rodině, dětem Adámkovi a Terezce, k manželovi Vaškovi, kteří ji už tak moc potřebují. Rodina si vaší vřelosti a štědrosti nesmírně váží, a nám všem tato podpora vhání slzy do očí. Jsou to slzy vděčnosti a zároveň pokory k životu.

Sbírka poběží dál, i když přesáhla stanovenou částku, proto i nadále vás chci poprosit o sdílení příspěvku a i příběhu Janičky. Znám mnoho hodných lidí, a díky Bohu za to, že je mám ve svém životě, Janička je jedním z nich, výjimečná svou empatií vůči pomoci druhým, laskavým srdcem. Pro nás, blízké přátele, je opravdu andělem.

Jsem moc vděčná za to, že můžeme s ní bojovat a podporovat ji na této dlouhé cestě.

Díky moc vám všem.

Hana Lacinová


Sbírku již podpořilo 739 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Přeji brzké uzdravení.“
3 549 Kč — Radek Šejvl před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Hana a Jirka před rokem

„Jani držíme pěsti..“
1 221 Kč — Eva a Ríša před rokem

„Držím pěsti “
1 078 Kč — Vlasta 👻 před rokem

„Hodně štěstí, Jano!“
373 Kč — Anonymní dárce před rokem