Pomozme Aničce dělat další pokroky

Praha / Sbírku organizuje Veronika Jordánová

{}

Pomozme Aničce dělat další pokroky

0 %

Vybráno 306 531 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -1175 dnů
Sbírka byla ukončena 27. dubna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Vůbec neuvidí, sdělili lékaři mamince Aničky po porodu. Anička se totiž narodila jako velmi malé miminko s hlavičkou, která odpovídala nižšímu týdnu těhotenství. Prakticky od začátku ji také značně trápilo dýchání. Testy navíc ukázaly na špatně se vyvíjející mozek.

Maminka, přestože je na výchovu holčičky sama, ani její malá dcera se ale nevzdaly. Díky intenzivní terapii už dnes Anička rozeznává světlo a barevný kontrast, výrazné pokroky udělala i v koordinaci těla.

Aničku okamžitě po porodu umístili na novorozeneckou JIP z důvodu nedovyvinuté hlavičky. O něco později se dostavily další problémy. Anička dostala křeč, kvůli které přestala dýchat a musela být připojena na dýchací přístroj. Domů si ji maminka mohla z Thomayerovy nemocnice v Krči, kam byla Anička převezena, odnést domů až po dlouhém měsíci.

Během léčby Anička podstoupila několik testů, které odhalily, že se jí správně nevyvíjí mozek – trpí mikrocefalií a nemá propojené mozkové hemisféry – a vzhledem ke slabým cévám uvnitř očí jí lékaři předpovídali slepotu.

Kromě toho došlo u Aničky ke stagnaci psychomotorického vývoje, díky čemuž nedokáže správně ovládat své vlastní tělo – sama například neumí ani pořádně natáhnout ruce. Maminka proto s Aničkou musí pravidelně jezdit na rehabilitace.

V roce 2019 poprvé vyzkoušely intenzivní rehabilitaci v Neurorehabilitační klinice AXON.

Během krátké doby se stav Aničky výrazně zlepšil. Zpevnil se jí trup těla, přibrala svalovou hmotu, lépe udrží hlavičku, déle pase koníčky, došlo také ke zdokonalení otáčení se ze zad na bříško a k povolení svalového napětí. Intenzivní terapie přispěly rovněž ze zlepšení vnímání a komunikace,“ vyjmenovává přínosy intenzivní terapie maminka holčičky Veronika.

Díky každodenní stimulaci zraku navíc Anička začíná vidět, rozezná barevný kontrast a světlo.

Stále je však před nimi náročná cesta.

Peníze ze sbírky budou použity na zaplacení čtyřtýdenní terapie na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze, které Aničce moc pomáhají a díky kterým se sice pomalu, ale zato výrazně zlepšuje kvalita jejího života.

Děkujeme všem dárcům, kteří se naší Aničce rozhodli a rozhodnou pomoci, uzavírá maminka.

Poděkování

04. 04. 2021

Milí dárci,

Chtěli bychom Vám v této nelehké době všem ze srdce poděkovat za vybrání sbírky pro Naší Aničku. Nesmírně si Vaší pomoci vážíme. Díky Vám bude moci Anička podstoupit několik neurorehabilitačních terapií na klinice Axon. Tyto terapie jí velmi pomáhají po fyzické a i mentální stránce. Aničku tyto terapie nesmírně baví. Děkujeme Vám za další možné pokroky, které Anička během terapií udělá. Děkujeme za každého z Vás co se rozhodl Aničku podpořit. DĚKUJEME ❤️.

Veronika s Aničkou

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 562 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Spoustu síly a štěstí mamince a Aničce❤️“
373 Kč — Michaela Š. před 3 lety

„Ať máte s Aničkou sílu. Posílám pusu “
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce!!! Jste bojovnice!❤“
778 Kč — Barcici před 3 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„❤“
50 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

30 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„❤️“
200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety