Pomáhejme dětem společně se spolkem Vážka na niti

Louny / Sbírku organizuje Vážka na niti z.s.

{}

Pomáhejme dětem společně se spolkem Vážka na niti

0 %

Vybráno 34 625 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 78 dnů
Sbírka byla ukončena 30. června 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme spolek zabývající se pomocí rodinám, a především dětem z vyloučené lokality. Dáváme šanci obětem domácího násilí vymanit se ze začarovaného kruhu. Hlavně se pak soustředíme na pomoc dětem, které byly účastny domácímu násilí.

Většina těchto dětí nemají smysluplně vyplněný volný čas, ani finanční možnost docházet na kroužky.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na zajištění tvořivých, vzdělávacích kroužků, doplňování učiva, lektory a zakoupení materiálu na tvoření.

Dětem nabízíme kroužky, kurzy, tvoření, malování, setkávání s novými kamarády i s možností doplnění učiva. Zkrátka dáváme těmto malým človíčkům směr, motivaci, pomoc v nastavování hranic a možnost rozvíjet se v bezpečném prostředí.

Naši práci nejlépe ilustrují tyto 2 příběhy níže:

Julie je maminka 5 dětí. Přítel, otec dětí ji tak fyzicky napadl, že byla v bezvědomí. Nejstarší dceru agresor zbil, prostředního synka uhodil o postel. V době, kdy byla Julie hospitalizována, musely být děti umístěné do ZDVOPu. Děti umístění velice špatně nesly a Julie stejně tak. Jakmile to bylo možné, podepsala revers a ihned děti vyzvedla. Společně jsme našli nový bezpečný byt, zařídili a zajistili pro všechny terapie. Dnes je Julie s dětmi sama v novém bezpečném bytě, agresor ve VTOS a děti navštěvují naše kroužky. Všichni se zdají být spokojeni.

Věra je maminka 3 dětí. Přítel, otec dětí přišel o zaměstnání, později propadl drogám a začal Věru fyzicky napadat, a to až tak, že se jí zastal jejich nejstarší autistický syn a došlo ke rvačce mezi otcem a 12letým synem. Věra přišla o byt, jelikož agresor nepracoval. Sehnali jsme společně byt a agresor byl vykázán, později se odstěhoval z města. Děti však utrpěly trauma, a tak dochází všichni na terapie k naší dobrovolné terapeutce. Dnes s maminkou přicházejí k nám na kurzy, kroužky, aby jak sama mamka říká, pomáhali ostatním, kteří to potřebují. Je skvělé vidět, jak je naše práce, naplňuje, motivuje v lepší budoucnost, ale nejkrásnější je samozřejmě vidět, že děti jsou zase šťastné.

Takových příběhů máme nespočet, ale ne vždy mají dobrý konec. Některé děti se ostýchají přijít do nového kolektivu, po tom všem, co mají za sebou.

Bohužel se v naší společnosti stále zavírají oči před pomocí dětem, které žijí v domácnosti s agresorem a my se to snažíme změnit.

Nedokážeme ovlivnit dění v rodinách, neumíme vysušit dětské slzičky za zavřenými dveřmi, ale umíme vykouzlit úsměv s jinými dětmi v naší klubovně, dokážeme aspoň na chvíli vytvořit bezpečné místečko, kdy si děti mohou spokojeně hrát, a kde alespoň na malý okamžik zapomenou na to, co se děje tam doma. Nabízíme pár krátkých okamžiků, kdy si děti mohou v klidu tvořit, ty okamžiky, kdy se jim zastaví čas a mohou prožít několik bezstarostných hodin.

Sbírku již podpořilo 40 dárců

„Sama prilis nemam, ale jsou na tom matky hur.. Pomahejme si navzajem“
100 Kč — Lucie Fiserova před 2 měsíci

„Držím palce “
776 Kč — Lenka Šinerová před 2 měsíci

„Jste úžasní, děkuji za Vaši láskyplnou činnost pro druhé - ty nejzranitelnější ❤️“
2 112 Kč — Eva Jana před 2 měsíci

252 Kč — Kari před 2 měsíci

252 Kč — Měcholupské dění před 2 měsíci

220 Kč — PHelen před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Krásná organizace plné lásky! Děkuji za vše. “
150 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

250 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Krásné zážitky s dětmi v novém roce. :-)“
250 Kč — Denča před 4 měsíci