Pomáhejme dětem společně se spolkem Vážka na niti

Louny / Sbírku organizuje Vážka na niti z.s.

{}
0 %

Pomáhejme dětem společně se spolkem Vážka na niti

Vybráno 5 415 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 214 dnů
11 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsme spolek zabývající se pomocí rodinám, a především dětem z vyloučené lokality. Dáváme šanci obětem domácího násilí vymanit se ze začarovaného kruhu. Hlavně se pak soustředíme na pomoc dětem, které byly účastny domácímu násilí.

Většina těchto dětí nemají smysluplně vyplněný volný čas, ani finanční možnost docházet na kroužky.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na zajištění tvořivých, vzdělávacích kroužků, doplňování učiva, lektory a zakoupení materiálu na tvoření.

Dětem nabízíme kroužky, kurzy, tvoření, malování, setkávání s novými kamarády i s možností doplnění učiva. Zkrátka dáváme těmto malým človíčkům směr, motivaci, pomoc v nastavování hranic a možnost rozvíjet se v bezpečném prostředí.

Naši práci nejlépe ilustrují tyto 2 příběhy níže:

Julie je maminka 5 dětí. Přítel, otec dětí ji tak fyzicky napadl, že byla v bezvědomí. Nejstarší dceru agresor zbil, prostředního synka uhodil o postel. V době, kdy byla Julie hospitalizována, musely být děti umístěné do ZDVOPu. Děti umístění velice špatně nesly a Julie stejně tak. Jakmile to bylo možné, podepsala revers a ihned děti vyzvedla. Společně jsme našli nový bezpečný byt, zařídili a zajistili pro všechny terapie. Dnes je Julie s dětmi sama v novém bezpečném bytě, agresor ve VTOS a děti navštěvují naše kroužky. Všichni se zdají být spokojeni.

Věra je maminka 3 dětí. Přítel, otec dětí přišel o zaměstnání, později propadl drogám a začal Věru fyzicky napadat, a to až tak, že se jí zastal jejich nejstarší autistický syn a došlo ke rvačce mezi otcem a 12letým synem. Věra přišla o byt, jelikož agresor nepracoval. Sehnali jsme společně byt a agresor byl vykázán, později se odstěhoval z města. Děti však utrpěly trauma, a tak dochází všichni na terapie k naší dobrovolné terapeutce. Dnes s maminkou přicházejí k nám na kurzy, kroužky, aby jak sama mamka říká, pomáhali ostatním, kteří to potřebují. Je skvělé vidět, jak je naše práce, naplňuje, motivuje v lepší budoucnost, ale nejkrásnější je samozřejmě vidět, že děti jsou zase šťastné.

Takových příběhů máme nespočet, ale ne vždy mají dobrý konec. Některé děti se ostýchají přijít do nového kolektivu, po tom všem, co mají za sebou.

Bohužel se v naší společnosti stále zavírají oči před pomocí dětem, které žijí v domácnosti s agresorem a my se to snažíme změnit.

Nedokážeme ovlivnit dění v rodinách, neumíme vysušit dětské slzičky za zavřenými dveřmi, ale umíme vykouzlit úsměv s jinými dětmi v naší klubovně, dokážeme aspoň na chvíli vytvořit bezpečné místečko, kdy si děti mohou spokojeně hrát, a kde alespoň na malý okamžik zapomenou na to, co se děje tam doma. Nabízíme pár krátkých okamžiků, kdy si děti mohou v klidu tvořit, ty okamžiky, kdy se jim zastaví čas a mohou prožít několik bezstarostných hodin.

Sbírku již podpořilo 14 dárců

400 Kč — Jana před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„❤️🫶“
1 000 Kč — Janča před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — SasanKa 🌼🤍 před měsícem

„Ať se Vám daří. “
200 Kč — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem