Pomáhejme dětem společně se spolkem Vážka na niti

Louny / Organizer: Vážka na niti z.s. zc.itinanakzav@alecram

{}
0 %

Pomáhejme dětem společně se spolkem Vážka na niti

Amount raised 34 625 Kč of 50 000 Kč goal
Left 3 days
69 % z původního cíle
The campaign has ended 29. February 2024

Help by sharing

Jsme spolek zabývající se pomocí rodinám a především dětem ve vyloučené lokalitě, pomocí obětem domácího násilí, hlavně dětem, které byly účastny domácímu násilí. Většina dětí nemají smysluplně vyplněný volný čas, ani finanční možnost docházet na kroužky. Nabízíme dětem kroužky, kurzy, tvoření, malování, setkávání s novými kamarády i s možností doplnění učiva. Zkrátka dát dětem směr, motivaci, pomoc v nastavování hranic a být v bezpečném prostředí. Potřebujeme finanční prostředky na zajištění tvořivých, vzdělávacích kroužků, doplňování učiva, lektory a zakoupení materiálu na tvoření.

Několik příběhů, kazuistik, které jsme společně dovedli do zdárného konce a všichni se zdají být spokojeni.

Julie, pět dětí. Přítel, otec dětí ji tak fyzicky napadl, že byla v bezvědomí. Nejstarší dceru agresor zbil, prostředního synka uhodil o postel. V době, kdy byla Julie hospitalizována, musely být děti umístěné do ZDVOPu. Děti umístění velice špatně nesly a Julie stejně tak. Jakmile to bylo možné, podepsala revers a ihned děti vyzvedla. Společně jsme našli nový bezpečný byt, zařídili a zajistili pro všechny terapie. Dnes je Julie s dětmi sama v novém bezpečném bytě, agresor ve VTOS a děti navštěvují naše kroužky. Všichni se zdají být spokojeni.

Věra, tři děti. Přítel, otec dětí přišel o zaměstnání, později propadl drogám a začal Věru fyzicky napadat a to až tak, že se ji zastal jejich nejstarší autistický syn a došlo ke rvačce mezi otcem a 12letým synem. Věra přišla o byt, jelikož agresor nepracoval. Sehnali jsme společně byt a agresor byl vykázán, později se odstěhoval z města. Děti však utrpěly trauma, dochází všichni na terapie k naší dobrovolné terapeutce. Dnes děti i s mamkou docházejí k nám na kurzy, kroužky, aby se jak sama mamka říká, pomáhali ostatním, kteří to potřebují. Je skvělé vidět, jak je naše práce, motivace v lepší budoucnost naplněná a děti jsou zase šťastné.

Takových příběhů máme nespočet, ale ne vždy mají dobrý konec. Některé děti se ostýchají přijít do nového kolektivu, po tom všem, co mají za sebou..... Bohužel se v naší společnosti stále zavírají oči před pomocí dětem, které žijí v domácnosti s agresorem...

Nedokážeme ovlivnit dění v rodinách, neumíme vysušit dětské slzičky za zavřenými dveřmi, ale umíme vykouzlit úsměv s jinými dětmi v naší klubovně, dokážeme aspoň na chvíli vytvořit bezpečné místečko, kdy si děti mohou spokojeně hrát a kde alespoň na malý okamžik zapomenou na to co se děje tam doma. Nabízíme pár krátkých okamžiků, kdy si děti mohou v klidu tvořit, ty okamžiky kdy se jim zastaví čas a mohou prožít několik bezstarostných hodin.

40 donations

“Sama prilis nemam, ale jsou na tom matky hur.. Pomahejme si navzajem”
100 Kč — Lucie Fiserova 2 weeks ago

“Držím palce ”
776 Kč — Lenka Šinerová 2 weeks ago

“Jste úžasní, děkuji za Vaši láskyplnou činnost pro druhé - ty nejzranitelnější ❤️”
2 112 Kč — Eva Jana 2 weeks ago

252 Kč — Kari 3 weeks ago

252 Kč — Měcholupské dění 3 weeks ago

220 Kč — PHelen 3 weeks ago

373 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“Krásná organizace plné lásky! Děkuji za vše. ”
150 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

250 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“Krásné zážitky s dětmi v novém roce. :-)”
250 Kč — Denča 2 months ago